X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


http://karballa.ir/images/images/karballa3/228211_236383296505319_487376875_n.jpg 

 

نگاهی به جایگاه حضرت فاطمه (س) به عنوان سرور زنان عالم در نزد پدر بزرگوارش حضرت محمد (ص) و همچنین همسر ارجمندش حضرت علی (ع) بهتر می تواند مقام والای ام الائمه را نشان دهد. 

پیامبر گرامی اسلام (ص) به حضرت فاطمه دختر بزرگوارشان خیلی علاقه داشت و روایات زیادی از ایشان درباره زهرای اطهر (س) نقل شده که مواردی از آن را در ادامه مطلب ذکر می کنیم. 

 

به ادامه مطلب بروید . . .

- فاطمه پاره‏ تن من است هر که او را به خشم آورد مرا به خشم آورده است . 

 

- علی جان، فاطمه پاره‏ تن من و نور چشم و میوه‏ دلم می ‏باشد. 

- فاطمه مایه سرور و خوشحالی من است، همچنین دو فرزندش میوه دلم و همسرش نور چشمم می‏ باشد. 

- من و علی و فاطمه و حسن و حسین و نه فرزند از فرزندان حسین حجت‏های خداوند بر بندگان او هستیم، دشمنان ما دشمنان خدا و دوستان ما دوستان خدا هستند. 

- علی جان، فاطمه امانت خدا و رسولش در نزد تو می ‏باشد، پس از این امانت خوب نگهداری کن و می‏ دانم که چنین خواهی کرد، بدان که او مریم کبری است. 

- بهترین زنان اهل بهشت خدیجه و فاطمه و آسیه و مریم می باشند. 

پیغمبر (ص) می فرمایند: فرشته ای است که همین که قصد زیارت مرا می نماید از آسمان، پروردگار من اجازه می دهد او در زیارت من بشارت دهد مرا به این که فاطمه (س) بزرگان زنان امت من است. 

* حضرت فاطمه (س) در کلام حضرت علی (ع) 

افراد مختلف از زوایای متعددی نسبت به وجود مقدس ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) سخن ها گفته اند. اما بهترین طریق برای درک مقام والای آن حضرت، تعریف و توصیفی است که شوهرش علی (ع) از ایشان نموده اند. 

امیرالمومنین علی (ع) در آغاز زندگی زناشویی در پاسخ به سئوال حضرت رسول (ص) که فرمودند "همسرت را چگونه یافتی؟" حضرت زهرا را به عنوان بهترین همسری که با کمک او می توان خدا را اطاعت نمود معرفی کردند.  

 

همچنین امیرالمومنین علی (ع) همیشه در زندگی زناشویی نهایت علاقه خود را به حضرت زهرا (ع) ابراز می داشتند و بدون اطلاع او کاری انجام نمی دادند و از مشورت و همفکری او بسیار مشعوف می شدند و حتی گاهی حضرت امیرالمومنین (ع) برای اثبات سخنان خود نزد دیگران به فرمایش های حضرت زهرا (س) استدلال و استشهادی می فرمودند. 

هنگامی که حضرت زهرا (س) در آخرین ساعت های وداع به امیرالمومنین (ع) فرمودند: ای پسر عمو! در طول عمرم هرگز به تو دروغ نگفتم، خیانت نکردم و هیچ گاه با تو مخالفت ننمودم، امیرالمومنین (ع) چون این سخنان را شنیدند در پاسخ فرمودند: آری ای دختر پیامبر! معاذ الله که تو خلافی را مرتکب شده باشی. مرتبه خداشناسی، نیکوکاری، تقوا و خداترسی تو بالاتر از آن است که با من مخالفت کرده باشی. جدایی از تو برایم بسیار مشکل است ولی این کار چاره پذیر نیست. 

همچنین اشعاری که حضرت علی (ع) در حال تب، احتضار رحلت و فراق همسر بزرگوارش سروده اند نشان می دهد که حضرت به دختر پیامبر (ص) علاقه وافری داشتند. 

میزان علاقه امیرالمومنین (ع) به حضرت فاطمه (س) و اینکه فرموده اند هرگز فراق تو بر من محو شدنی و فراموش شدنی نیست می رساند که حضرت چگونه شوهری برای ام الائمه بودند. 

ایشان در جایی می فرمایند: "هر کسی بمیرد مدتی برای او عزاداری می کنند و سپس فراموش می شود. اما ای فاطمه عزیزم تو چنان در دل علی جا گرفته ای که هرگز فراموش نمی شود محبت تو در دل علی با شیر عجین شده و با جان به در رود." 

وی در جای دیگر نیز می فرمایند: من هرگز فاطمه را در طول مدت زندگی مشترک به غضب نیاوردم و هیچگاه مخالف میل او رفتار نکردم و دوستی مانند فاطمه برای من دیگر پیدا نخواهد شد." 

بازهم می توان میزان علاقه حضرت به دختر پیامبر (ص) را در موقع غسل ایشان فهمید که چون دست امیرالمومنین (ع) به بازوی حضرت فاطمه (س) خورد مانند زن طفل از دست داده، فریاد کشیدند. 

حضرت علی (ع) بعد از شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) همه روزه به سراغ قبر حضرت زهرا می رفتند و از او یاد می کردند و خود را بر روی خاک قبر او می افکندند. 

خبرگزاری مهر


تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 8 فروردین‌ماه سال 1392 | نظرات (2)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)