X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


 

ای مردم دنیا ، ظهور مهدی (عج) حتمی ست . . .    

امامی مهربان ، دلسوز ، طرفدار عدالت ، صمیمیت و عشق و برادری و . . .

عده ای ، مردم را از امام زمان (عج) می ترسونن و می گین که ایشان بیاید همه چیز را می خواهد با شمشیر درست کند و گنهکارها رو میکشد و . . .

به نظره شما درسته این حرفا ؟!!!!!

برای پاسخ به این سوال به ادامه مطلب بروید . . .

بعضی تصور عامیانه ای دارند که وقتی امام زمان (عج) بیاید ، با شمشیر همه ی مسائل را حل می کند ! البته در جریان قیام حضرت ، قطعا شمشیر (سلاح) به کار گرفته خواهد شد ، اما هم مقدمات بسیاری می خواهد و هم با لوازم بسیاری همراه خواهد بود . آن روز هم که دست های علی ابن ابی طالب (ع) را بسته بودند ، شمشیر بود ولی به دلیل نبودن آن مفدمات و لوازم ، به کار گرفته نشد . این شمشیر همان شمشیر است که تنها موقعیت بیرون آمدن از نیام را خواهد داشت .

به این ترتیب در یک نگاه عامیانه ممکن است رفتار و منش منجی موعود ، خارج از شریعت و نظام تکالیف الهی تلقی شود ، همان تکالیفی که محدودیت هایی برای استفاده از قوه قهریه توسط حاکمان را وضع کرده است . گویی - نعوذ بالله - خداوند به حضرت خواهند فرمود : « دیگر حوصله مان سر رفته است ، هر چه صبر و مدارا کردیم ، نشد ، حالا دیگر بروید و با شمشیر همه مسائل را حل کنید ! »

لذا این تصور هم که امام زمان (عج) صرفا با شمشیر عالم را نجات خواهد داد ، یک برداشت سطحی و عامیانه است . بله ، شمشیر هم در کار است ، از اول هم در کار بود ، اما شرایطی دارد که در آن زمان فراهم نبود ، ولی در زمان ظهور فراهم خواهد شد . یکی از آن شرایط « اتمام حجت » و « روشن بینی » مردم است ، که در آن زمان به اندازه کافی موجود خواهد بود ، و حضرت بی تامل با شمشیر به رفع موانع سعادت مردم اقدام خواهند فرمود . وقتی استفاده از شمشیر با شرایط و لوازم خاص خودش درک شود ، دیگر نگاه عامیانه به موضوع انتظار از میان خواهد رفت و جای خود را به سعی و تلاش برای فراهم آوردن آن شرایط خواهد داد .

اگر بهره گیری از شمشیر بدون توجه به قواعدش بیان شود ، آن وقت تصویری که دشمنان امام زمان (عج) از ایشان به جهان ارائه می دهند و مردم را از ایشان می ترسانند ، تایید می شود ، تصویر یک سلطان ستمگر و بی تدبیر که وقتی بیاید ، می خواهد همه مسائل را صرفا با تکیه به شمشیر حل کند .

 

تا چندی پیش تصور برخی از امام زمان (عج) ، تصویر کسی بود که او را فقط با شمشیرش می شناختند . حتی خیلی ها در دلشان نوعی نگرانی از ظهور امام زمان (عج) داشتند ، نگران بودند که اگر امام زمان (عج) ظهور کند ، گردن ما گناه کارا رو خواهد زد ! این تصور نسبتا عمومی از حضرت بود .

کم کم برای مردم توضیح داده شد که « امام زمان (عج) که نمی آید مومنان و عوام غیر مومن را بکشد . بلکه بسیاری از گناه کارها با آمدن ایشان ، آدم های خوبی می شوند . کشتن قاعده ای دارد . نه اینکه هر کسی که گناه کرده بود ، کشته شود . حتی قرار نیست برخی از گناه کارهایی که با آمدن ایشان هم خوب نشدند و دست از گناهشان برنداشتند هم کشته شوند »

وقتی این حرفا گفته شد و قواعدش برای مردم تبیین گردید ، خیلی ها تازه به مهربانی حضرت توجه پیدا کردند و مهر امام زمان (عج) در دلشان جوشید .

این تصور های عامیانه نگرش خود مومنین را نسبت به حضرت خراب کرده بود ، آن وقت تصور کنید آنهایی که خارج از جرگه ی جامعه دینی بخواهند مباحث مهدویت را تعقیب کنند ، چه تصوری از امام زمان (عج) پیدا می کنند ؟

 

البته نباید به دلیل جلب عوام به منجی ، خواص بد را از شمشیر حضرت نترساند و به طور کلی موضوع شمشیر را از عملیات اصلاحی منجی حذف کرد . بله ، شمشیر نقش بسیار مهمی در احقاق حق و اقامه دین خواهد داشت ، چرا که « مستکبران » هیچ زبانی جز زبان زور نمی فهمند و جز با گردن های شکسته ، سر طاعت در مقابل اوامر حق الهی فرود نمی آورند .

برای تامین امنیت جامعه ، ترساندن مستکبران از شمشیر عدالت ، یک اصل اساسی به حساب می آید . تنها در این صورت است که جامعه روی آرامش را خواهد دید ، و این امری نیست که لازم باشد آن را پنهان کنیم . باید در جریان ظهور همه چیز در اوج شفافیت تبیین شود تا مستکبران هم آخرین مقاومت های رذیلانه ی خود را برای تحقق حق نشان دهند .

  

در یک نگاه غیر عامیانه ، آنچه مهم است علت به کار گرفته شدن شمشیر در قیام و حکومت حضرت است که بسیار روشن است . وقتی که اتمام حجت برای ظالمان و همه ی مردم صورت گرفته باشد ، دیگر چه نیازه به مماشات است ؟ وقتی کسی نمی خواهد دست از ظلم و ستیزه جویی بردارد ، دیگر چه جای صبر و مداراست ؟ آن کس که بنای کوتاه آمدن در برابر حق را ندارد ، و می خواهد تا آنجا که ممکن است از فرصت ها سوء استفاده کرده و هواپرستی های خود را تامین کند ، و در این راه به غارت دیگران بپردازد ، چرا باید با شاهد و دلیل محاکمه و اعدام شود ؟ اینجا وقتی می شنویم حضرت بدون درنگ و بدون طی مراحل تشریفات رایج در محاکم به صدور و اجرای حکم ظالمان می پردازند ، آرامش می یابیم و ظالمان چاره ای جز تمکین و تسلیم نخواهند داشت .

منبع : کتاب انتظار - نوشته استاد پناهیان


تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 22 فروردین‌ماه سال 1392 | نظرات (4)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)