X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


پاسخ آیت ‌الله بهاءالدینی به کسی که 

 

 برای انتخابات احساس تکلیف  

 

کرده‌ بود !!! 

 

 

 

موضوع کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در دوره‎های گذشته به صورت کمتر و در این دوره به صورت نمایان‎تری با موضوع « احساس تکلیف » برای پذیرش این امر خطیر گره خورده است به نحوی که بسیاری از چهره‎ها به دلیل احساس تکلیف وارد این عرصه شده و در انتخابات ریاست جمهوری اقدام به ثبت نام نموده‎اند . 

 اما اینکه این موضوع تا چه میزان می‎توان ملاک و معیار محکمه پسندی برای حضور در انتخابات باشد جای بحث و بررسی دارد . موضوعی که آیت الله قرهی با بیان خاطره‎ای از مرحوم بهاء‎الدینی آنرا به گونه‎ای متفاوت از آنچه که امروز به صورت باور عمومی رایج شده است عنوان می‎کند . 

 آیت‌الله روح‌الله قرهی از اساتید حوزه و دانشگاه و از معلمان اخلاق تهران در آخرین  جلسه اخلاق خود به موضوع « شر » پرداخت که در خلال آن خاطره‌ای خواندنی از مرحوم آیت الله العظمی بهاءالدینی نقل کرد ، خاطره‌ای که این روزها شاید بیشتر به کار آید . آیت الله قرهی این جانباز 70 درصد دفاع مقدس ، که علاوه بر دروس حوزوی و دریافت اجازه اجتهاد از آیت‌الله مرعشی نجفی ، مدرک دکترای فلسفه غرب را از دانشگاه هامبورگ دریافت کرده است ، در بیان خاطره خود آورده است : . . .  

 

حتما به ادامه مطلب بروید و بخوانید

 

 

   آیت الله قرهی نقل می کنند که :   

 

« محضر آیت ‌الله العظمی بهاءالدّینی بودیم . موقع استراحت ایشان بود امّا یکی از آقایان - که روحانی بود - اصرار داشت که می‌خواهم ایشان را ببینم و کسب تکلیف کنم . ایشان فرمودند : بیا ، آمدند ، فرمودند : حرفتان را بگویید . آن شخص گفت : جلوی این دو نفر بگویم ؟ آقا فرمودند : بله ، جلوی همین‌ها بیان کنید . گفت : می‌خواهم برای مجلس ، کاندیدا شوم . آقا فرمودند : اگر احساس می‌کنی بهتر از دیگران هستی و می‌توانی کار کنی ، نرو !

 

آن شخص تعجّب کرد . ما هم تعجّب کردیم ؛ چون معمولش این است که می‌گویند : اگر احساس کردی در کار کردن بهتر از دیگران هستی و احساس تکلیف می‌کنی ؛ جلو برو امّا ایشان فرمودند : اگر احساس می‌کنی که بهتر از دیگران هستی ، جلو نرو

 

 

 

گفت : آقا ! چرا ؟ آقا فرمودند : برای اینکه اگر گفتی : چون من بهتر می‌فهمم و بهتر متوجّه می‌شوم ؛ پس باید خودم را در معرض رأی قرار بدهم ؛ این ، یعنی خودبزرگ‌بینی و خودبینی و بدان اگر در این حال ، وارد شوی ، دیگر نه تنها اثر مثبت برای تو ندارد ، بلکه بر عجب و خودبینی و تکبّرت افزوده می‌شود - تعبیر خیلی عجیبی بود که ایشان بیان کردند 

 -

جرأت کردیم ، عرضه داشتیم : آقا ! پس چه کسانی باید وارد شوند ؟

فرمودند : اگر به من باشد می‌گویم آن عدّه که علمای ربّانی به آن‌ها تکلیف کنند و خودشان برای خودشان احساس تکلیف نکنند . چون وقتی احساس تکلیف کردند ، یعنی احساس کردند خودشان نسبت به دیگران برترند و همین احساس برتری نسبت به دیگران ، خودبینی است که این همان شرّ اعظم است - تعبیر شرّ اعظم برای خودبینی را ایشان بیان فرمودند   

اگر کسی فکر کند من بهتر می‌فهمم ، من بهتر متوجّه می‌شوم ، من بهتر از دیگرانم و ... ؛ این یعنی در بستر اخلاق رشد نکرده است . لذا آن موقع است که دیگر همه شرارت‌ها آرام آرام ، - به تعبیر امروزی‌ها - به صورت جنگ نرم ، در وجودش ورود پیدا می‌کند ؛ همان چیزی که قرآن به عنوان وسواس بیان می‌کند « وسواس الخنّاس » ، همان چیزی که « همزات الشّیاطین » بیان می‌شود ، آن همزاتی که این‌قدر نرم و بی‌صدا است و چنان آرام نفوذ پیدا می‌کند که یک‌دفعه می‌بیند همه شرارت‌ها در وجودش قرار گرفته ؛ چون خودخواه و خودبین بوده است . لذا اولیاء خدا می‌گویند : باید از شرّ اعظم (خودبینی) بیرون رفت . »


تاریخ انتشار : جمعه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1392 | نظرات (1)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)