X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


جلیلی درعشق به ولایت و اهتمام به ارزش‌های اسلامی بیش از حد نصاب را دارد 

 

 

 

علامه مصباح یزدی با اشاره به این که شناخت شرایط کاندیدای اصلح نیز یکی از مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه اسلامی است ، اظهار داشت : کار در زمینه شناخت اصلح و  

معرفی آن به دیگران ، حتی اگر بالاصاله موضوعیت نداشته باشد ، از باب مقدمه الواجب نوعی عبادت محسوب می‌شود ، لذا اگر شخص سعی و تلاش خود را برای شناخت کاندیدای اصلح انجام دهد ، عندالله مأجور است ، حتی اگر ناخواسته اشتباه کند . 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود اظهار داشت : به طور طبیعی ، 

اکثریت مردم جامعه ، به فردی اقبال دارند که بهتر بتواند مشکلات اقتصادی را حل کند ، و این بدان معناست که جامعه ما از تفکر صحیح اسلامی فاصله گرفته است و متأسفانه در طول  

بیش از 30 سال گذشته ، نظام ارزشی ما افت کرده است .  

وی خاطر نشان کرد : . . .  

 

 

حتما به ادامه مطلب بروید  

 و این بیانات حضرت علامه مصباح یزدی را که مربوط به 5 خرداد ماه جاری در محل سالن تشریفات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) می باشد را بخوانید  

 

 
نه تنها اکثریت مردم ، بلکه خواص و حتی کاندیداهایی که چنین انتظاری از آنها نمی‌رود ، مهمترین برنامه‌ها و اهداف خود را رفاه اقتصادی ، و نه ارزشهای انقلاب ، عنوان می‌کنند  

که البته در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت برخی از آنها ضمن اولویت دادن به ارزشهای اسلام و انقلاب ، سعی دارند با چنین سخنانی آرای مردم را برای خدمت به آرمانهای نظام اسلامی جذب کنند . 

وی افزود : هرچند واقعا مشکلات اقتصادی وجود دارد و بر مردم فشار می‌آورد و دولت وظیفه دارد در این زمینه کار کند ، اما عنوان کردن آن به عنوان مهمترین هدف و نقطه اساسی ، نشان از ضعف تفکر دینی و فاصله گرفتن از آرمان‌های امام (ره) دارد ، تا جایی که برخی رسما از مذاکره  

با آمریکا برای رفع تحریم‌ها سخن می‌گویند ، درحالی که امام (ره) در سخنانش همیشه اسلام  

و خداوند را محور قرار می‌داد . 

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به این‌که فرد اصلح ، علاوه بر شرایط عمومی مدیریت کلان از قبیل مشورت‌پذیری ، عدم استبداد به رأی و مانند آنها ، باید به‌طور خاص دغدغه دین ، فرهنگ و ارزشهای اسلامی را داشته باشد و در برابر مستکبران کوتاه نیاید ، اظهار داشت : 

 

مقام معظم رهبری که به‌ دلیل نبوغ ذاتی و بیش از سی سال  حضور در مدیریت کلان نظام اسلامی ، بسیاری از مسائل نظام را بهتر از دیگران درک می‌کنند بر چند مسأله از جمله  

استکبار ستیزی و حفظ عزت اسلامی تأکید کرده اند .

وی با اشاره به این‌که بسیاری از دولت‌های گذشته با اختلاف مراتب ، نوعی خودباختگی و وادادگی در برابر غرب داشته اند ، اظهار داشت : اگر نبود رهبری قاطعانه مقام معظم رهبری ، بارها زمینه تسلیم کشور در برابر غرب پیش آمده بود و این به معنای بازگشت به قبل از انقلاب اسلامی آن هم با فضاحت و بدبختی بیشتر بود که امام (ره) بارها نسبت به آن هشدار داده بود . اما خدا چنان شجاعت و مقاومتی به این مرد بزرگ داد که در بسیاری از موارد که هیچ  

یک از سیاستمداران و حتی مشاوران با نظر ایشان موافق نبودند ، با مقاومت ایشان ، مواضع نظام حفظ شد و امروز به مرحله‌ای رسیده است که علاوه بر پیشرفت‌های مختلف در زمینه‌های علمی و فناوری ، در سیاست خارجی نیز از چنان عزتی برخورداریم که قابل تصور نبود .

 

استاد اخلاق حوزه علمیه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود‌ ، ادامه داد : انقلاب اسلامی  

به خاطر دین بود و پیشرفت‌های مادی در سایه دین برای مردم ارزش داشت ، لذا در طول  

8 سال دفاع مقدس مردم با فقر و گرفتاری زندگی می‌کردند ، اما دست از دین خود  

برنداشتند ، و این بدان معناست که اگر مسئولین منحرف نشوند ، مردم دارای صلابت ذاتی هستند .

وی با بیان این‌که متأسفانه بعد از جنگ ، مسئولین به تدریج از آرمان‌ها و ارزشهای انقلاب دور شدند ، ادامه داد : دلخوشی ما در دولت نهم و دهم ، به خصوص در دولت نهم ، این بود که حداقل شعار اسلام داده می‌شود . 

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت : برخی مسئولین در دوره‌هایی تصریح می‌کردند که ابتدا باید مردم به رفاه نسبی دست یابند تا بتوان مباحث ارزشی و تفکر دینی را در جامعه مطرح کرد ، در حالی که تاریخ اسلام خلاف این مطلب را اثبات می‌کند و کسانی مانند اصحاب صفه که در نهایت فقر زندگی می‌کردند اسلام را تقویت کردند و به پیش بردند . 

 

 

وی با اشاره به سخنان حضرت امام (ره) که می‌فرمود : همین پابرهنه‌ها بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و نه مرفهین بی‌درد ، اظهار داشت : امام (ره) با استفاده از فرهنگ غنی شیعی ، مردم را چنین تربیت کرده بود ، اما برخی مسئولین برعکس رفتار کرده و مردم را به مادیات سوق دادند و حتی به آن افتخار هم کردند ، لذا شایسته است که ما نیز آرمان امام را زنده کرده ، بر دین تکیه کنیم و به دنبال کسی باشیم که واقعا دغدغه دین داشته باشد . 

آیت‌الله مصباح خاطر نشان کرد : به نظر ما ، مهم‌ترین شاخص برای کاندیدای اصلح ، آن است  

که دغدغه دین داشته باشد چرا که کلید سعادت دنیا و آخرت همین دین است ، و نامزدی اصلح است که دغدغه اصلاح نهادهای مختلف از آموزش و پرورش گرفته تا صدا و سیما را در جهت اهداف و ارزش‌های اسلامی داشته باشد . 

وی با اشاره به این‌ که رئیس‌جمهوری که بر سر کار می‌آید دست کم چهار سال کلید  

بسیاری از مسائل کشور را در دست می‌گیرد ، ادامه داد : اصلح را تنها با چند سخنرانی نمی‌توان شناخت بلکه اگر بتوان افرادی را از مدت‌ها پیش زیر نظر گرفت و تقوا و آشنایی آنها با مسائل کلی جامعه ، تخصص و دغدغه آنها در زمینه دین را سنجید ، می‌توان در انتخابات بهتر تصمیم گرفت . 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به تلاش‌های جبهه پایداری برای شناخت فرد اصلح ابراز داشت : از طرفی رهبری تصریح کردند که اگر اصلح را شناختید ، معرفی کنید و از طرف دیگر ممکن بود افراد غیر اصلحی در عرصه انتخابات حضور یابند که بتوانند با استفاده از امکانات تحت اختیار خود ، کارهایی را انجام دهند که احتمال رأی آوری آنها را زیادتر می‌کرد ، لذا ایجاب می‌کرد که اگر کسی اصلح را می‌شناسد زودتر معرفی کند . 

علامه مصباح یزدی ادامه داد : دوستان جبهه پایداری با تحقیقات و بررسی‌های خود ، جوان‌ترین  

و موفق‌ترین وزیر دولت نهم را اصلح دانستند . او وزیری بود که در طول مدت وزارتش ، حتی یک مورد خلاف شرع و خلاف قانون از او مشاهده نشده بود چون قسم خورده بود که خلاف قانون عمل نکند . آیا اگر چنین کسی را شناختیم و او را معرفی نمی‌کردیم ، نزد خدا حجتی داشتیم ؟ 

وی با اشاره به تأکید حضرت امام (ره) بر کار جمعی به دلیل تأثیر بیشتر آن نسبت به کار فردی ، اظهار داشت : اعضای جبهه پایداری برای انجام کار جمعی و تأثیرگذاری بیشتر این جبهه را تشکیل دادند و برای این‌که اطمینان پیدا کنند مصوباتشان مخالف شرع و اسلام نیست ، تصمیم به تشکیل شورای فقها گرفته ، از بنده نیز برای حضور در این شورا دعوت کردند . از آنجا که اهتمام به امور مسلمین واجب است و از مصادیق بارز اهتمام به امور مسلمین ، امور اجتماعی است بنده نیز پذیرفتم . 

 

 

علامه مصباح یزدی ادامه داد : آنها پس از بررسی‌های زیاد به اجماع تصمیم گرفتند و تصریح به اصلح بودن آقای باقری لنکرانی داشتند . از طرفی هم بنده بینی و بین الله از قریب به هفت سال پیش به این نکته رسیده بودم و به کسی اعلام نکرده بودم و حتی اظهار تمایل به آن هم نکردم . از آنجا که تصمیم آنها مغایر با شرع نبود ، تصمیم آنها را تأیید کردم ، و رأی آوردن یا نیاوردن ایشان و یا گله مند شدن دیگران را دلیلی بر ترک وظیفه شرعی خود ندیدم . 

عضو خبرگان رهبری ابراز داشت : شرایط به گونه‌ای شد که آقای باقری لنکرانی علیرغم اصلح بودن ، با توجه به شرایطی که پیش آمد کنار رفت و با توجه به این‌که آقای جلیلی به صورت جدی به میدان آمدند ، ایشان تکلیف را از دوش خود ، برداشته شده دیدند . 

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) درباره وظیفه امروز ما ادامه داد :  

بنده و دوستان جبهه پایداری شناختی که نسبت به آقای لنکرانی داشتیم نسبت به آقای جلیلی نداشتیم ، لذا اظهار نظر را تا بررسی‌های بیشتر به تعویق انداختیم . 

وی در ادامه افزود : با توجه به تحقیق‌ها ، بررسی‌ها و مشورت‌ها ، به نظر می‌رسد که آقای جلیلی در اصول و مبانی ضعف ندارد و در مواردی مانند پایبندی به دین ، عشق به ولایت ،  

جدیت در اجرای احکام و اهتمام به ارزشهای اسلامی ، بیش از حد نصاب را دارد ، هرچند ممکن است هرکسی در مسائل فرعی دارای ضعف‌هایی باشد . از این رو مقرر شد برای بحث در مسائل فرعی نیز برخی از دوستان با ایشان دیدار کنند تا جبهه پایداری ضمن بررسی بیشتر ، نظر خود را در خصوص شخص ایشان ابراز کند .

گفتنی است این دیدار 5 خردادماه جاری در محل سالن تشریفات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد .


تاریخ انتشار : دوشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1392 | نظرات (0)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)