X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


 

 

در روزگاری که جماعت سیگاری برای ترک سیگارشان دست به دامن قرص و دارو و کلینیک های رواندرمانی می شوند ، خیلی ها بودند که یک شبه سیگار را ترک کردند . اراده کردند ، سیگار را توی جا سیگاری له کردند و فندک و کبریت را دور انداختند و تمام !

به بهانه روز جهانی مبارزه با دخانیات سراغ دو تن از چهره های تاریخ معاصر رفته ایم که برای ترک سیگار فقط اراده داشتند و انگیزه . 


  
  

 1. آخرین سیگاری که امام کشید ( داستان ترک سیگار امام خمینی (ره)


  2. دیگر نگو سیگار بکشم ( داستان ترک سیگار شهید همت ) 

 

برای خواندن این دو داستان به ادامه مطلب بروید

 

  آخرین سیگاری که امام کشید

خاطره ترک سیگار امام خمینی را فاطمه طباطبایی ، عروس امام در کتاب « اقلیم خاطرات » نقل کرده است . او می گوید : « یک شب امام گفتند : در جوانی سیگار می‌کشیدم . تا این که یک 

 شب سرد زمستان که پشت کرسی مشغول مطالعه بودم ، به مطلب مهمی رسیدم و فکرم بشدت در گیر فهم آن شد . در همین حال برای آوردن سیگار از اتاق بیرون رفتم . پس از بازگشت همین که نگاهم به کتاب افتاد که آن را بر زمین گذاشته و به دنبال سیگار رفته ‌بودم ، احساس شرمندگی کردم و باخود عهد کردم که دیگر سیگار نکشم . آن را خاموش کردم و دیگر سیگار نکشیدم . » 

 


 

  

 

دیگر نگو سیگار بکشم
شهید همت هم یکی از کسانی بوده که در جوانی سیگار می کشید اما به خاطر یک جمله ، تصمیم می گیرد برای همیشه سیگار را کنار بگذارد . یکی از نزدیکان او در کتاب « به مجنون گفتم زنده بمان » ماجرای ترک سیگار شهید همت را ابنطور تعریف می کند : « روز خواستگاری یا زمان خواندن خطبه عقد بود که مادرم گفت : قول می دهد سیگار هم نکشد . خانمش هم گفت مجاهد فی سبیل الله که نباید سیگار بکشد . سیگار کشیدن دور از شان شماست !  

وقتی برگشتیم خانه رفت جیب هایش را گشت : سیگارهایش را درآورد له کرد و برد ریخت توی سطل آشغال . گفت تمام شد . دیگر هیچ کس دست من سیگار نمی بیند . همین هم شد . خانمش می گفت : دو سال از ازدواجمان می گذشت . رفتم پیشش گفتم : این بچه گوشش درد می کند : این سیگار را بگیر یک پک بزن دودش را فوت کن توی گوشش . گفت :  

« نمی توانم قول دادم دیگر سیگار نکشم . گفتم : بچه دارد درد می کشد ! گفت : ببر بده همسایه بکشد و توی گوشش فوت کند . دیگر هم به من نگو . »
 


منبع : شلمچه نیوز  


تاریخ انتشار : شنبه 11 خرداد‌ماه سال 1392 | نظرات (1)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)