X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


آیا باید برای تحریم نشدن عقب نشینی کرد؟ 

 

 رهبر انقلاب : چون اخم مى‏کنند ، تحریم مى‏کنند ، دندان نشان مى‏دهند ، دست‌هایمان را بالا ببریم ؟ 

 

این روزها و با برگزاری مناظره سوم و بحث‌های درگرفته پیرامون مسئله‌ی هسته‌ای بین سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی و حسن روحانی ، یکی از مهم‌ترین و چالش ‌برانگیزترین مسائل مردم و رسانه‌ها درست و غلط بودن استراتژی هسته‌ای هر یک از کاندیدهای ریاست‌جمهوری‌ست .

اینکه بالاخره باید با تن دادن به تحریم‌ها و مقاومت جلوی زیاده ‌خواهی‌ها و زورگویی‌ های قدرت‌های غربی از این پیچ تاریخی عبور کنیم و در مقابل آمریکا و کشورهای اروپایی عقب‌نشینی نکنیم ، یا اینکه می‌شود با دادن امتیازهایی و متوقف کردن غنی‌سازی 20درصد جلوی تحریم‌های بیشتر را بگیریم .  

 

در همین زمینه علی اکبر ولایتی در بخشی از سخنانش در مناظره سوم با پیوند زدن مذاکرات هسته‌ای و فشار بر مردم که ریشه در تحریم‌ها گفت که : باید افرادی متصدی کار شوند که این تجربه را دارا باشند ، تجربه من در مصوبه 598 و اجرایی کردن قرارداد 1975 چنین چیزی است . در بحث هسته‌ای نیز باید به صورتی عمل کنیم که با کشورهای دیگر قهر نباشیم زیرا وظیفه دستگاه‌های دیپلماسی کاهش هزینه است و نه صدور بیانیه و اعلام مواضع . بنابراین بنده فکر می‌کنم که دیپلماسی این است که در داخل کشور خودمان طوری رفتار بکنیم که باید بتوانیم یک تعامل با همه دنیا داشته باشیم و قضیه بده و بستان است و هنر دیپلماسی بیانیه صادر کردن نیست و حتما این روند مذاکرات هسته‌ای درست نیست و اگر درست بود وضع ما به این حالت نمی‌رسید .

حسن روحانی هم در بخشی از سخنان خود در مناظره‌ی سوم محتوای اصلی سخنان ولایتی را بگونه‌ای دیگر تکرار کرد و با پیوند زدن مستقیم مذاکرات هسته‌ای و معیشت مردم ، در پایان با سخنانی مشابه ولایتی ، از روند مذاکرات هسته ای ابراز گلایه کرد .
با این وجود اما سخنان مکرری از رهبر معظم انقلاب وجود دارد که بر این نکته تاکید دارد که با وجود تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی نباید تن به عقب‌نشینی داد و از « مقاوت بر حقوق مسلم ایران » کوتاه آمد . 
 
« در مسائلى که با سرنوشت کشور ارتباط پیدا مى‏کند ، حتماً تحلیل و موضع داشته باشید . بیانیه‏ى تهران مسئله‏ى مهمى بود ؛ تحلیل شما از بیانیه‏ى تهران چیست ؟ موضعتان چیست ؟ موافقید ؟ مخالفید ؟ قطعنامه‏ى 1929 شوراى امنیت علیه جمهورى اسلامى صادر شده ، یا تحریمهاى یک‏جانبه‏ى آمریکا و اروپا علیه ایران شکل گرفته ؛ تحلیل شما از این قضیه چیست ؟ این قضیه‏ى کوچکى نیست . موضعتان چیست ؟ ایران چه کار کند ؟ چون اخم مى‏کنند ، تحریم مى‏کنند ، دندان نشان مى‏دهند ، دستهایمان را بالا ببریم ؟ حالا یک قدرى کوتاه بیائیم ؟ تحلیلتان این است؟ در داخل کشور ما مجموعه‏هاى سیاسى‏اى هستند که تحلیلشان این است ؛ مى‏گویند وقتى که طرف خیلى چهره‏ى سگى از خودش نشان مى‏دهد ، شما عقب بنشینید ! خوب ، شما این را قبول دارید ؟ عقب بنشینیم ؟ یا نه ؛ معتقدید که هرگونه عقب‏نشینى ، طرف را تشجیع مى‏کند . به مجردى که دیدند شما با اخم مى‏ترسید ، مى‏گویند آقا اخم کنید ؛ علاج این آدم اخم است . به مجردى که دیدند تهدید به کتک یا خود کتک ، شما را به عقب‏نشینى وادار مى‏کنند ، مى‏گویند دو تا بیشتر بزن تا خوب از همه‏ى حرفهایش دست بردارد . طرف ، این‏جورى است . محاسبات دنیا این است . »  
(بیانات در دیدار هزاران نفر از دانشجویان دانشگاهها- 01/ 06/ 1389)
ایشان همچنین با بیان « غفلت » برخی از خواص در مقابل این تطمیع و تهدیدها می‌فرمایند که :  
« ابزار آنان ، تطمیع و تهدید و فریب است . تجربه‏ها نشان داده است که درمیان خواص ، هستند کسانى که این ابزارها در آنان کارگر میشود و ترس و طمع و غفلت ، آنان را دانسته یا ندانسته به خدمت دشمن درمى‏آورد . چشم بیدار جوانان و روشنفکران و عالمان دینى باید بدقت مراقبت کند »  
( پیام به کنگره‏ى عظیم حج‏- 14/ 08/ 1390)

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 21 خرداد‌ماه سال 1392 | نظرات (1)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)