X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


 انتـــظار بــازی !!؟؟!!  

 

 

  

شخصی تعریف می کرد که روزی در زمینه علائم ظهور ، با روایتی برخورد کردم که به یکی از نشانه های محقق شده ی ظهور اشاره داشت ، روایت را نزد استادی بردم تا درباره سندش و اطمینان از تحقق خبرش مطمئن شوم ، تا نزدیک بودن ظهور را دریابم . ایشان فرمودند : « بله ، هم سندش خوب است ، هم این نشانه تحقق یافته است و هم ظهور بسیار نزدیک است . پس دیگر باید محیا شویم ، درست است ؟ » عالم دیگری که از این همه استقبال و نتیجه گیری سریع او تعجب کرده بود گفت : 

- بله .  

- پس ممکن است همین جمعه حضرت بیایند ؟ 

- بله ، خب ممکن است . 

- خب ، الان چند شنبه است ؟  

- شنبه . 

- پس ما الان تا جمعه وقت داریم خودمان را آماده کنیم .  

- خب ، بله .  

- اما ممکن است که عزرائیل همین امروز بیاید جان ما را بگیرد ، درست است ؟  

- بله .  

- آماده ای ؟ 

نه .   

 - پس مواظــب بـاش انتـــظار ، 

 

   بــازی نفســـت نــشود .    

 

 

  غرض از این مطلب چیست ؟ ... 

  

 

حتما به ادامه مطلب بروید و از این مطلب استفاده کنید   

  

 منتــظر نظـراتتون هســتم  

 

 

در روایتی از پیامبر اکرم (ص) داریم که : " برترین عبادت ، یاد مرگ است . " و ایشان در جایی دیگر می فرمایند : " برترین عبادت ، انتظار فرج است . "   

مفهوم انتظار ، یک مفهوم همیشگی بوده و خواهد بود ، و تنها به واقعیت غیبت و ظهور اتکا ندارد . یعنی در زمان خود امام زمان عج هم چنین انتظاری همچنان وجود خواهد داشت . در قرآن کریم هم کلمه ی منتظر در کنار مفهوم شهادت به کاربرده می شود و این شاید اشاره ای به همین معنا باشد .

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ۞ سوره احزاب ؛ آبه ۲۳ از مومنان مردانی هستند که به پیمانی که با خدا بسته بودند وفا کردند
بعضی بر سر پیمان خویش جان باختند و بعضی چشم به راهند و هیچ پیمان خود دگرگون نکرده‏اند.

منتظر یعنی کسی که لیاقت شهادت و اشتیاق آن را دارد و در انتظار آن است . معلوم می شود که انتظار شهادت و ملاقات خدا ، یک اوج عرفانی است که در جان های تمام رجال ایمانی جریان دارد .

لذا منتظر اگر پس از استقرار حکومت امام زمان عج هم به حضور حضرت برسد ، باز منتظر بازگشت است و از ایشان تمنای دعا برای شهادت ، که زیباترین نوع بازگشت است ، خواهد داشت .

بحث انتظار را باید از اشتیاق به شهادت که بهترین راه ملاقات با خداست ، آغاز کرد . شهادتی که در متن جهاد شکفته می شود ، عافیت طلبی را در هم می شکند و انقلابی گری را در اوج عرفان  

در روح انسان تثبیت خواهد کرد .  

 

 اگر بگویید : زندگی زیر سایه ی حضرت ، با آن همه زیبایی که دارد ، چگونه قابل صرف نظر کردن است ؟ چگونه ممکن است کسی در زمان حضور آن حضرت ، آرزوی شهادت طلبی داشته باشد ؟ در پاسخ باید گفت : برای کسانی که عارفانه منتظر حضرتند ، حضور در محضر الهی از این حیات دنیایی گذرا ، شیرین تر است ؛ هر چند این حیات ، در محضر امام زمان (عج) و از مصادیق حیات طیبه باشد . مگر امیرالمومنین علی (ع) در زمان حضور پیامبر اکرم (ص) اشتیاق به شهادت نداشت ؟ 

مگر اشتیاق حضرت زهرا (س) برای ملاقات وجه کریم رب العالمین ، آن هم فردای عروسی با علی (ع) ، مغایرتی با شیرینی زندگی در کنار حضرت داشت ؟    

پس نتیجه می گیریم که : تا ما خود را برای مرگ و رسیدن به خدا آماده نکنیم ،  

دم زدن از انتظار امام زمان (عج) و ظهور یک خودفریبی و بازی می باشد .  

  یعنی اینکه ما باید هر لحظه خود را برای مرگ آماده کنیم و شوق و میل زیادی برای رسیدن به خدا و مقام قرب او داشته باشیم و هر لحظه آرزوی شهادت را در دل بیافزاییم . چونکه بحث انتظار تنها محدود به ظهور حضرت مهدی عج نمی شود و بالاتر از آن ، همه ی انسان ها و حتی خود حضرت هم انتظار رسیدن به خدا را دارد .

پس ما باید همیشه آرزوی مرگ و رسیدن به خدا بکنیم 

 

 و این آرزوی مرگ ما نباید به خاطر سختی ها ، مشکلات ، گرفتاری و رنج این دنیا باشه بلکه  

 

تنها باید به خاطر رسیدن به خدا و مقام قرب او باشد . 
   

  

  کلیپ مرتبط :  

 

 

منبع : کتاب انتظار ، نوشته استاد پناهیان


تاریخ انتشار : جمعه 28 تیر‌ماه سال 1392 | نظرات (9)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)