X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


نرمش قهرمانه یا سازش ذلیلانههمانطور که شما عزیزان می دانید امام خامنه ای (حفظه الله) روز سه‌شنبه در دیدار فرماندهان و پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانی کردند و مطالب بسیار مهمی را در این دیدار متذکر شدند .
یکی از قسمت های بیانات مقام معظم رهـــبری در این دیدار مورد توجه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفت و هر شخصی ، گروه و حزبی متناسب با عقیده اش از این سخنِ ایشان برداشت های متفاوتی کردند . ایشان در فرمایشات خود از اصطلاح "نرمش قهرمانه" استفاده کردند .

عده ای به خیال خامشون فکر کردند که ایران اسلامی از مقاومت و ایستادگی دست برداشته و رو به سوی نرمش کرده است . این افراد نه ایران اسلامی رو میشناسن و نه امام خامنه ای (حفظه الله) رو . درسته که ایشان از کلمه ی " نرمش " استفاده کرده اند ولی مدنظر ایشان نرمشی ست که قهرمانه و افتخارآمیز باشد نه سازشی که ذلیلانه ست و مدنظر خیلی از دشمنان داخلی (افراد به ظاهر دوست و منافق مآب) و خارجی انقلاب اسلامی هستش . رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران پیش از این بارها درباره ی "نرمش قهرمانه" صحبت کرده اند و منظور خودشون رو از این کلمه بیان فرمودند که در زیر به تعدادی از آنها می پردازیم .

دیدگاه های امام خامنه ای (مدظله العالی) در مورد " نرمش قهرمانانه "

در همین دیدارِ با
فرماندهان سپاه پاسداران فرمودند که : " ما مخالف با حرکتهاى صحیح و منطقى دیپلماسى هم نیستیم؛ چه در عالم دیپلماسى ، چه در عالم سیاستهاى داخلى . بنده معتقد به همان چیزى هستم که سالها پیش اسم‌گذارى شد «نرمش قهرمانانه» ؛ نرمش در یک جاهایى بسیار لازم است ، بسیار خوب است ؛ عیبى ندارد "
ایشان با مثال زدن کشتی گیری که هدفش پیروزی بر رقیبش هست فرمودند : " این کشتى‌گیرى که دارد با حریف خودش کشتى میگیرد و یک جاهایى به دلیل فنّى نرمشى نشان میدهد ، فراموش نکند که طرفش کیست ؛ فراموش نکند که مشغول چه کارى است ؛ این شرط اصلى است ؛ بفهمند که دارند چه‌کار میکنند ، بدانند که با چه کسى مواجهند ، با چه کسى طرفند ، آماج حمله‌ى طرف آنها کجاى مسئله است ؛ این را توجّه داشته باشند . "

ایشان در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان در سال 92 فرمودند که : « در این سالها جبهه‌بندى‌هاى منطقه‌اى و جهانى هم آشکار شده . البتّه نرمش و انعطاف و مانور هنرمندانه و قهرمانانه در همه‌ى عرصه‌هاى سیاسى ، یک کار مطلوب و مورد قبولى است ، لکن این مانور هنرمندانه نبایستى به معناى عبور از خطوط قرمز ، یا برگشتن از راهبردهاى اساسى ، یا عدم توجّه به آرمانها باشد ؛ اینها را باید رعایت کرد . البتّه هر دولتى ، هر شخصى ، هر شخصیّتى ، روشهایى دارند ، ابتکاراتى دارند ، این ابتکارات را انجام خواهند داد و [کار] پیش خواهد رفت . »

همچنین ایشان در جملاتی قابل تامل در دیدار مسئولان وزارت‌ امور خارجه‌ و نمایندگان‌ سیاسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ در سال 75 ، نتیجه نرمش قهرمانانه را برای دشمن " تیز" بیان کردند و فرمودند : " نمایندگان سیاسى جمهورى اسلامى ایران در جهان باید تیزتر از شمشیر ، نرم‌تر از حریر و سخت‌تر از سنگ و پولاد باشند، عرصه سیاست خارجى میدان نرمشهاى قهرمانانه است ، اما نرمشى که در برابر دشمن تیز باشد . بنا بر این دیپلماتهاى ما باید در مواضع اصولى خود مستحکم بایستند و استقامت و پایمردى حضرت امام خمینى (رض) را الگوى خود قرار دهند . "


پ ، ن :
لذا به همه ی حرمله صفتان داخلی و خارجی اطلاع میدم که اینقدر خوشحالی و شادی نکنن و خیال نکنن که ایران اسلامی ذره ای ار اعتقادات و مواضعش عقب کشیده ، بلکه ان شا الله روز به روز به مقاومت و ایستادگی انقلاب اسلامی افزوده میشه . اون هایی هم که فکر کردن با سفر آقای روحانی به نیویورک همه چیز تمومه و رئیس جمهور رفته که صلح کنه و سازش کنه و . . . بدونن که سخت در اشتباه هستن چونکه آقای روحانی همچین فردی نیست که به مردم ، انقلاب ، شهدا ، امام (ره) و رهبری خیانت کنن و همچنین سیاست های کلانِ ایران اسلامی و روابط با آمریکا و . . . به دست دولت ایران نیست و هر شخص و مسئولی وظیفه و حدود خاص خودش رو داره . . . 

کمی ربط دار :

این کلیپ رو هم ببینید تا مواضع انقلاب اسلامی ایران درباره سیاست خارجه رو بدونیدیا مهدی (عج)

تاریخ انتشار : شنبه 30 شهریور‌ماه سال 1392 | نظرات (11)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)