X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


 مصدق بن صدقه از امام صادق (علیه السلام) نقل میکند که حضرت فرمودند :
پیغمبر اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم)  فرمودند وضع شما چگونه است در آن موقعی که زنهای شما به فساد کشیده شده و جوانهایتان به معاصی آلوده میشوند ؟
شما چگونه خواهید بود زمانی که جامعه به سوی فساد اخلاقی و شرعی سوق پیدا میکند در حالی که شما هم امر به معروف و نهی از منکر نمیکنید ؟
به حضرت عرض شد : مگر می­شود یک چنین روزی بیاید ؟!
روزگاری که زن­ها به فساد کشیده شوند ، جوان­ها فاسق شوند ، بعد هم همه بنشینید و دست روی دست بگذارند
 حضرت فرمود بله ، بدتر از این هم میشود !
روزی خواهد آمد که امر به منکر میشوید و شما را از انجام معروف نهی میکنند و نمیگذارند کار خوب را انجام دهید

منبع : وسائل الشیعه


حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) ذیل این روایت : بعد از مدتی ارتکاب منکر و ترک معروف عادی می­شود . چون ابتدا از معاصی قلباً منزجر میشوند ، امّا کمکم دیدن گناه برایشان عادی میشود . و این بسیار خطرناک است .


پ ، ن : زمانی یک سری چیزها گناه و منکر و یک گروه کارها ، کار نیک و معروف بود و مردم هم یکدیگر رو امر به معروف و نهی از منکر می کردند . هر چه زمان گذشت و فرهنگِ رو به زوال غرب و سبک زندگی شیطانی در بین مردم رونق گرفت ، جای کارهای درست با گناه و منکرات جا به جا شد و الان خیلی از مردم بیشتر گناهان و منکرات رو حرام نمی دادند و خیلی ساده و عادی با این رفتارها برخورد می کنند و انگار نه انگار که حرامی از خداوند و دین داره حلال میشه .

به قول یه بزرگی اگه کسی در جامعه اشتباهی کنه و بقیه ، هر کس به اندازه و روش خودش با او برخورد بکنه ، دیگه طرف نمیاد تو جامعه این کار رو انجام بده . به طور مثال الان تقریباً وقتی به هر پارک ، سینما ، مترو ، اتوبوس ، دانشگاه و . . . وارد میشی حتماً یه سری از دختر ، پسرها رو می بینی که با هم رابطه دارن و گاهی این روابط خیلی زننده و مبتذل هستش ولی هیچ کس در مقابل اونا حرفی نمیزنه و همه طوری رفتار می کنن که گویی اونا دارن کار درست و صحیحی انجام میدن و این امثال بنده هستن که اشتباه می کنیم و سخت گیر هستیم . وقتی هم که به مردم میگیم " یه تذکری بدید و مخالفت خودتون رو نشون بدید " با چهره ای ابلهانه و خندان به ما نگاه می کنند و میگن " زمونه عوض شده ، بذار جوونا راحت و شاد باشن .!!! اینقدر به اینا گیر ندید . . . !!!! " . من واقعاً معنی این طرز تفکر مردم رو نمی فهمم . که چطور جامعه ای که در محرم ، عزادار امام حسین (علیه السلام) و مدعیِ مسلمانی و شیعه بودن هست ، چطور در مقابل گناهان و منکراتِ جامعه ی خودش سکوت می کنه ؟ مگر غیر از اینه که امام حسین در کربلا برای احیای امر دین یا به عبارتی امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و اون سختی ها و بلاها رو به جون خریدن ؟! به خدا قسم ، سکوت ما مردم در برابر اتفاقات شهر ، استان و کشورمون باعث عادی شدن حرام های خدا و شکسته شدن قبح و حرمت گناه شده و خیلی از اشتباهات داره بدون خجالت و رودربایستی در جلوی چشم انجام میشه ولی باز هم ما ساکتیم و همچنان میگوییم " اللهم عجل الولیک الفرج " !!!! مطئن باشید ، تا ما در عمل لبیکِ خودمون رو نشون ندیم ، حضرت صاحب الزمان عج ظهور نخواهند کرد ، چون از عمل کار برآید به سخندانی نیست . . . در عمل باید مهدوی باشیم . ان شا الله . 


تاریخ انتشار : دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (14)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)