X
تبلیغات
رایتل
در انتظار یار

 

نوشته شده توسط : سرباز ولایت


 

  تذکری به افراد به اصطلاح ** خواص **   

خواص بی بصیرت

 

 

امام خمینی : هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است « مفسد » است

 

بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در سخنرانی‌ها و پیام‌های مختلفی با تاکید بر فصل الخطاب بودن نظر شورای نگهبان ، بر لزوم پذیرش آن توسط همه گروه‌ها ، احزاب و افراد تاکید ورزیده‌اند . 

گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره تمکین مسئولان ، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان به شرح ذیل است : 

شورای نگهبان گوش به حرف عده‌ای که به اصطلاح مترقی هستند ندهد 

... شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید ، و باید بدانید که به هیچ وجه ملاحظه نکنید .  

باید قوانین را بررسی نمایید که صددرصد اسلامی باشد . به هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای  

که می خواهند یک دسته کوچک مردم ما خوششان بیاید و به اصطلاح مترقی هستند ،  

ندهید ، قاطعانه با اینگونه افکار مبارزه کنید . خدا را در نظر بگیرید . اصولا آنچه که باید در نظر  

گرفته شود خداست ، نه مردم ، اگر صد میلیون آدم ، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و  

شما دیدید که همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا  

را بزنید ، ولو اینکه تمام بر شما بشورند . انبیا هم همین طور عمل می کردند ؛ مثلا موسی 

 در مقابل فرعون مگر غیر از این عمل کرد ؟ مگر موافقی داشت . بحمدالله مجلس ما  

مجلسی است اسلامی و قوانین خلاف اسلام تصویب نخواهد شد ؛ ولی شما وظیفه دارید  

ناظر باشید . خلاصه گوش به حرف طبقه مرفه مترقی ندهید . خدا انشاءالله با ماست . 

 اگر عملمان برای خدا باشد ، خدا ما را موفق می کند ... " (صحیفه امام ج 13 ص 53)  

 


 

برای خواندن بقیه بیانات امام خمینی (ره) درباره شورای نگهبان و اهمیت آن  

به ادامه مطلب بروید . . .

هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسد است 

من تکرار می کنم مجلس بالاترین مقام است در این مملکت . مجلس اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت ، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید . من نمی گویم رای خودش را نگوید ؛ بگوید ؛ رای خودش را بگوید ؛ اما اگر بخواهد فساد کند ، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و این مجلس کذا ، این فساد است ، و مفسد است یک همچو آدمی ، تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار بگیرد . این مجلس ما حصل خون یک جمعیتی است که وفادار به اسلام بودند ؛ و این مجلس عصاره زحمتهای طاقت فرسای این ملت مسلمان بوده است ؛ این مجلس فراهم آمده از"الله اکبر"های مردم است ؛ اگر بنا باشد که این مجلس فراهم آمده از "الله اکبر" مردم قدمی برخلاف اسلام بگذارد ، این مجلس مجلسی خواهد بود که برخلاف مسیر مسلمین عمل کرده . با تمام قدرت ، بدون اینکه ملاحظه از احدی و از مقامی بشود ، مجلس باید مسائل را طرح بکند . و رد و بدل و انتقاد صحیح ، بدون جار و جنجال ، بدون هیاهو ،  مسائل را بگویند . کسی که مخالف است مخالفت خودش را بدون هیاهو بگوید . آن که موافق است موافقت خودش را بدون جار و جنجال بگوید . و بعد هم رای بگیرند . وقتی رای گرفتند ، اگر اکثریت رای داد ، و بعد هم برده شد پیش شورای نگهبان و آنها هم صحیح دانستند این رای را ، مخالف اسلام ندانستند و مخالف قانون اساسی ندانستند ، اگربعدها بخواهند شیطنت بکنند ، این شیطنتها از مبادی غضب ، از مبادی فاسد ، بیرون می آید . باید سرتسلیم به مجلس ، یعنی سر تسلیم به اسلام وقتی مخالف اسلام نیست ، سرتسلیم به اسلام فرود آورد . روشهای غیر اسلامی را ، اگر هم در باطن - خدای نخواسته - دارند ، نباید دیگر اظهار بکنند و نباید اذهان مردم را نسبت به مجلس مشوش کنند . این یک مسئله ای است اساسی ، و باید همه توجه داشته باشند . به مجرد اینکه یک مطلبی برخلاف رای یک نفر است ، نباید بگوید مجلس درست نیست .

(صحیفه امام ج14ص370)  

 


*پس از رای و انفاذ شورای نگهبان، هیچ مقامی حق رد آن را ندارد 

... موضوعات برای احکام ثانویه اسلام نظر خواهی شود که کارها به نحو شایسته انجام گیرد . و این نکته نیز لازم است که تذکر داده شود که رد احکام ثانویه پس از تشخیص موضوع به وسیله عرف کارشناس ، با رد احکام اولیه فرقی ندارد ، چون هر دو احکام الله می باشند . و نیز احکام ثانویه ربطی به اعمال ولایت فقیه ندارد و پس از رای مجلس وانفاذ شورای نگهبان ، هیچ مقامی حق رد آن را ندارد ، و دولت در اجرای آن باید بدون هیچ ملاحظه ای اقدام کند . و با تشخیص دو سوم مجلس شورای اسلامی که مجتمعی ازعلمای اعلام و مجتهدان و متفکران و متعهدان به اسلام هستند ، در موضوعات عرفیه که تشخیص آن با عرف است ، با مشورت از کارشناسان ، حجت شرعی است که مخالفت باآن بدون حجت قویتر خلاف طریقه عقلاست . چنانچه تغییر احکام اولیه ، با شک درموضوع و عدم احراز آن با طریقه عقلا مخالف است . دولت جمهوری اسلامی که متصدی اداره کشور است و در هر پیشامدی موظف است اقدام مقتضی نماید ، در وضع کنونی بدون کمک ملت ، توانایی رفع تمام گرفتاریها را ندارد و برای اداره نظام جمهوری و دفاع از دشمنان مهاجم و رفع مشکلات جنگ که حجم آن بسیار عظیم است ، احتیاج به کمک دارد

 (صحیفه امام ج17ص 321 ) 

 


در تمام مواقعی که مقتضی بوده است، شورای نگهبان را تایید کرده ام 

... از تحمل زحمات و رنجهای شما تشکر می کنم . شما توقع نداشته باشید که مورد اهانت واقع نشوید . همه می دانید تا کسی کاری انجام ندهد کسی به او توهین نمی کند . توهین برای کسانی است که می خواهند زنده باشند . هیچ کدام از ما نباید انتظار تعریف را داشته باشیم . باید به حکم خدا عمل کنیم و به این هم کاری نداشته باشیم که چه کسی از این کاری که برای خدا می کنیم خوشش می آید و یا چه کسی بدش می آید . من در تمام مواقعی که مقتضی بوده است ، مجلس و شورای نگهبان را تایید کرده ام . ما باید دست دردست یکدیگر بگذاریم تا یک کشور اسلامی درست کنیم . امروز تبلیغات علیه من و شما نیست ، تبلیغات علیه اسلام است . اگر ما با اسلام کاری نداشتیم کسی با ما بد نبود . امروز امریکا و شوروی را که آن قدر در دنیا فساد می کنند کسی محکوم نمی کند ، ولی تمام محکومیتها مال ماست . در دنیا تنها ایران است که موردسئوال است ؛ ولی اگر ما وحدت خودمان را حفظ کنیم و همصدا و همجهت باشیم از هیچ چیز نباید بترسیم . مهم این است که با هم خوب باشید و تصمیم داشته باشیم که مستقل ...

(صحیفه امام ج 17ص441) 

 


افرادی که نظر شورای نگهبان موافق میلشان نباشد دست به شایعه افکنی می‌زنند 

... چنانچه مشاهده می شود پس از انتخابات مرحله اول از دوره دوم مجلس شورای اسلامی ، افرادی که نظریه شورای محترم نگهبان در ابطال یا تایید بعضی حوزه ها موافق میل شان نبوده است دست به شایعه افکنی زده و اعضای محترم شورای نگهبان - ایدهم الله تعالی - را که حافظ مصالح اسلام و مسلمین هستند ، تضعیف و یا خدای ناکرده توهین می نمایند و به پخش اعلامیه و خطابه در مطبوعات و محافل دست زده اند غافل از آنکه پیامد چنین اعمال و جوسازی ها آن هم در دوره دوم مجلس و نگذشتن سالی چند ازانقلاب چه خواهد بود . امید است چنین اعمال ، بی توجه به نتایج ناروا و اسف بار آن باشد . معلوم نیست در صدر مشروطیت در دوره اول با فقهای ناظر به قوانین این نحو عمل شده باشد . در آن زمان به تدریج فقها را از مجلس بیرون راندند و به سر این ملت آن آوردند که دیدیم . من به این آقایان هشدار می دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است . همیشه انحرافات به تدریج در یک رژیم واردمی شود و در آخر ، رژیمی را ساقط می نماید . لازم است همه به طور اکید به مصالح اسلام و مسلمین توجه کنیم و به قوانین ، هر چند مخالف نظر و سلیقه شخصی مان باشد احترام بگذاریم و به این جمهوری نوپا که مورد هجوم قدرت ها و ابرقدرت هاست وفادار باشیم .

(صحیفه امام ج17ص431) 

 


شورای نگهبان حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی است 

شورای نگهبان ، موردتایید اینجانب می‌باشند شورای محترم نگهبان ، که حافظ احکام مقدس اسلام و قانون اساسی هستند ، موردتایید اینجانب می باشند . و وظیفه آنان بسیار مقدس و مهم است . و باید با قاطعیت به وظایف خود عمل نمایند . البته توجه به اهمیت حفظ نظام جمهوری دارند که با آن هیچ حکم و امری مزاحمت نمی کند و برای حفظ آن از هیچ کوششی نباید مضایقه کرد ومعلوم است آقایان با تعهدی که دارند تحت تاثیر هیچ جوی واقع نمی شوند . ان شاءالله موید باشند .

(صحیفه امام ج19ص155) 

 


نهاد شورای نگهبان به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد 

ولایت فقیه و حکم حکومتی از احکام اولیه است . نهاد شورای نگهبان همیشه مورد تایید اینجانب است و به هیچ وجه تضعیف نشده و نخواهد شد. این نهاد باید همیشه با بیداری و هوشیاری در خدمت به اسلام و مسلمین کوشا باشد .

(صحیفه امام ج20ص457)


تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 خرداد‌ماه سال 1392 | نظرات (0)
 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)