نوشته شده توسط : سرباز ولایت


الان چند روزی میشود که بین خیلی ها صحبت از کربلا رفتن و رسیدن به راهپیماییِ روز اربعین هست . و عکس العمل بنده و امثال حقیر که سعادت نداشتند به قافله ی عشق برسند ، تنها آهی از ته دل همراه با ذکر " حسین " ست . زخم خوردن دلمان از یک طرف و نمک زدن به آن با دیدن پیامک های " حلالیت کربلا " و " پخش زنده ی راهپیمایی اربعین " از سوی دیگر ، حال و هوای خاصی را بر ما جاماندگان حاکم کرده است . واقعاً چه میشد اگر ما هم میان عاشقان حسین (علیه السلام) بودیم و شعار " لبیک یا حسین " سر می دادیم ؟!؟


ولی باز هم نا امید نیستیم و از راه دور با دلی شکسته و چشمی گریان می گوییم " صل الله علیک یا اباعبدالله الحسین " . . .

مگر غیر از اینست که هر جا یادی از اهل بیت عصمت و طهارت کنیم ، همان جا حرم آن بزرگواران ست ؟! به قول یک اهل دلی " خاصیت کربلا همین است که یکی برود و یکی بسوزد . . . کربلا هم حسین (علیه السلام) رفت و زینب (سلام الله علیها) از دوری و فراق برادر سوخت . . . !!! " آری ما هم اقتدا به عمه ی سادات می کنیم و می سوزیم و می سازیم . به امید آن روزی که ان شا الله با منتقم خون حسین (علیه السلام) یعنی مهدی صاحب الزمان (عج) به کربلا برویم و عاشقانه و مجنون وار بگوییم " این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست . . . "

---

---

پ ، ن : " در انتظار یار " به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی مداحی بسیار زیبای میثم مطیعی با موضوع پیاده روی اربعین را آماده نموده که می توانید در زیر به صورت تصویری مشاهده و در ادامه مطلب فایل صوتی با کیفیت آنرا دریافت نمایید. این مداحی را از دست ندهید .

---


---

** اگر شما هم شوق شرکت در مراسم پیاده روی اربعین را داشته اید و نتوانستید در این مراسم شرکت کنید ، پیشنهاد می کنم تا حتماً پخش زنده پیاده روی اربعین را مشاهده کنید . برای مشاهده ی پخش مستقیم به ادامه مطلب بروید . از دست ندهید . . . !!! **


به ادامه مطلب بروید

 


تاریخ انتشار : جمعه 29 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (31)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام خامنه ای (حفظه الله) :

واقعاً خدا مى‌داند من وقتى یادم مى‌آید - و این چیزى است که تقریباً هیچ‌ وقت از یادم نمى‌رود - که مردم ما مطالعه کردن را بلد نیستند ، به قلب من فشار مى‌آید !
---

---
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارهای مختلف به بحث کتاب و کتابخوانی اشاره فرموده اند و بارها نسبت به کم بودن مطالعه ی مردم ایران نسبت به مردم جهان تذکر داده اند و تا اندازه ای این قضیه رو مهم میدانند که می فرمایند : " کتابخوانى را باید جزو عادات خودمان قرار دهیم . به فرزندانمان هم از کودکى عادت بدهیم کتاب بخوانند . . . "

واقعاً وقتی آدم آمارهای مربوط به میزان مطالعه ی مردم کشورمون رو نگاه میکنه ، دلش به درد میاد و تاسف میخوره . چون این میزان کتابخوانی اصلاً شایسته ی ملت ایران که مقید به دین اسلام ، پیرو اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) ،
دارای تمدن چند هزار ساله ، فرهنگ اصیل اسلامی - ایرانی . . . هستند ، نیست !! و یکی از نقاط منفیِ ما به شمار میاد . نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد به طور متوسط هر ایرانی 44 دقیقه برای مطالعه روزنامه وقت صرف می‌کند و در این میان متوسط میزان مطالعه در میان مردان 51 دقیقه و در میان زنان 38 دقیقه است . و متوسط مطالعه غیردرسی هر ایرانی روزانه 18 دقیقه است که این مطالعه روزانه در میان افراد باسواد 22 دقیقه و در میان کسانی که اهل مطالعه‌ هستند ، 39 دقیقه است . همانطور که از آمارها معلومه ، این نتایج خیلی شرم آوره و باید تا میتوانیم جلوی این معضل رو بگیریم و هر کس به اندازه ی خودش برای بهبود این وضع مطالعه ی مردم فکری بیاندیشد و شروع به عمل کند ، چون این طور که به نظر میرسد از این مسئولین دولتیِ محترم آبی گرم نمی شود و اگه ضربه نزنند ، سود نمی رسانند .!!!
---

---
وبلاگ " در انتظار یار " در نظر دارد تعدادی از راه های مفید برای افزایش مطالعه ی عمومی را به شما معرفی کند . این راه ها عبارتند از :
* ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و مطالعه ی خود را تا حد زیادی ، افزایش دهیم . با این کار میتوان الگوی عملیِ افرادی که با ما در ارتباط هستند ، نیز قرار بگیریم . 
* با کسانی که در ارتباط هستیم مانند اهل خانواده ، دوستان ، آشنایان ، هم کلاسی ها ، هم کارها و . . . در این رابطه بحث و گفتگو کنیم ، این امر مهم و اساسی را به آن ها هم گوشزد کنیم و به شکل زیبا و موثر آن ها را تشویق به این کار کنیم .
* روی بچه ها ، نوجوانان ، جوانان کار کنیم و آن ها را عادت به کتاب خوانی دهیم .
* هدیه دادن کتاب ( متناسب با سن افراد ) به آن ها .
* کتاب خوانی در اماکن عمومی همانند : مترو ، اتوبوس ، مطب دکتر ، پارک و هر جایی که رفت و آمد داریم .
*
در تابستان‌ها که نوجوانان و جوانان محصّل ، تعطیل‌اند حتماً کتاب بخوانند . کتاب‌هایى را معیّن کنند ، بخوانند و تمام کنند . افرادى که کار روزانه دارند مثلاً کارمند ادارى ، کارگر ، کاسب و یا کشاورز هستند وقتى به خانه مى‌آیند ، بخشى از زمان را گرچه نیم‌ساعت براى کتاب خواندن بگذارند .
* توجه ویژه ی پدر و مادرها ، معلمان ، مربیان تربیتی بر روی مطالعه های فرزندان و متربیان خود و تبلیغ کتابخوانی در بین آن ها .
* از تمام وقت های اضافی و ضایع شده ی خود برای امر مطالعه استفاده کنید
* این امر پسندیده و مهم رو از طریق پیامک ، فضای مجازی ، شبکه های اجتماعی ، وبلاگ ها و سایت ها و . . . به یکدیدگر گوشزد کنید . 
و هزاران راه دیگر که مجال گفتن تمام آن ها وجود ندارد .
و من الله توفیق . یا مهدی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (27)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


بزرگمردِ عرصه ی فتنه و ضربه به اصل نظام ؛ محمد خاتمی . . . !!! گفته :

« ... البته آن طرف قضیه هم هست که باید بابت آن نگران بود و آن اینکه خدای نکرده از این سرمایه عظیم که منشا عظمت کشور ، ملت و انقلاب ما است سوءاستفاده بشود ، به نام شهیدان و جانبازان و ایثارگران در جهت سیاست های خاص بهره برداری شود و کسانی که مخالفتی با بعضی سیاست ها و روش ها دارند به عنوان کسانی که با شهادت و دفاع مقدس مشکل دارند مورد فشار قرارگیرند . »
---

---

رئیس دولت اصلاحات همچنین گفته : « اگر روزی یاد شهیدان ، جانبازان ، رزمندگان و آزادگان در جامعه‌مان ضعیف شد و اگر فاصله ذهنی و روحی‌مان با دفاع مقدس زیاد شد باید نگران باشیم ؛ چرا که مایه انقلاب و علت بقای آن و توانمندی انقلاب ما در کاری است که شهیدان کردند و اوج عظمت انقلاب ما در دفاع مقدس آشکار شد ، اگر ما با آن فاصله بگیریم باید نگران آینده‌مان باشیم که آیا ما می‌توانیم با دور شدن از چشمه و منشأ بتوانیم آن دستاورد که اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است را نگه داریم یا نه ؟ » . . .

پ ، ن : چند روزی ست که کم و بیش حرف هایی از محمد خاتمی در مورد شهدا شنیده میشه . صحبت هایی که واقعاً آدم از شنیدنشون شاخ در میاره که چطور ممکنه یه فردی این همه پررو و فراموش کار باشه . شنیده بودیم که آدم دروغگو ، فراموش کار میشه ولی این دفعه به چشم خودمون دیدیم . یادآوری اتفاقات سال 88 به خوبی نشان می دهد که جریان اصلاحات و فتنه به سرکردگی موسوی ؛ کروبی و خاتمی تلاش داشتند با استفاده از پروژه شهید سازی دست به براندازی نظام بزنند . در حالی که دروغ این جریان با زنده بودن اشخاص چون سعیده پورآقایی و بعضا غیرواقعی بودن اشخاص چون ترانه موسوی بر ملا شد . این شیخ آشوبگر در سخنان اخیرش بارها از شهدا ، اسلام و امام حسین (علیه السلام) دم زده است ولی
این سخنان نشانه بی‌صداقتی خاتمی است چرا که در 8 سال دولت وی ، بیشترین اهانت‌ها به ساحت امام حسین (علیه السلام) ، امام خمینی و شهدای انقلاب و دفاع مقدس صورت گرفت و او حتی یک بار به این گستاخی‌های فاقد منطق در فضای رسانه‌ای و سیاسی و دانشگاه اعتراض نکرد اما هنگامی که خود وی از سوی تندروها هو شد ، تهدید کرد که آنها را از دانشگاه بیرون می‌کند !
---
---
در دولت خاتمی بود که افراطیون مدعی اصلاحات ، از ختم انقلاب اسلامی خبر دادند ، معصومین (علیهم السلام) را متهم به خشونت‌طلبی کردند ، شعار « توپ ، تانک ، بسیجی دیگر اثر ندارد » سر دادند ، جهاد و شهادت را منطق خشونت‌طلبانه معرفی کردند و با وقاحت گفتند خمینی به موزه تاریخ خواهد رفت و ... در تمام این مدت آقای خاتمی مشخصاً نه فقط سکوت کرده بود ، بلکه وزارت ارشاد و کشور و علوم وی ، عناصر محارب و معاند را از امکانات بیت‌المال شارژ می‌کردند .

قسمتی از ارادت های سران فتنه به شهدا
---


---
امکان نداره که ما بازی های گفتگوی تمدن ها ، باج دادن به آمریکا و مستکبرین ، لگدمال کردن خون شهدا ، توهین به اصل ولایت فقیه ، توهین به اعتقادات مذهب تشیع ، رقصیدن و کف زدن در عاشورای 88 ، بیانیه های پی در پی سران فتنه ، خون کردن دل رهبری ، ضرر مالی و جانی به مردم و . . . رو که همیشه رد پایی از آقای خاتمی و دوستانشون در این مسائل هست ، فراموش کنیم . و خیال نکنند که با سر زدن به خانواده های شهدا و مظلوم نمایی می تونند افکار عمومی رو به خودشون جلب کنند ، چون خودشون هم می دونند که مردم از این جماعت بیزارند مگر تعدادی اندک که . . .
آقای خاتمی نمی تونید با این کارها حافظه ی مارو پاک کنید .!!! ما یادمون نرفته . . . 

تاریخ انتشار : دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (17)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام حسن عسکری (علیه السلام) :


  نشانه‌های مؤمن پنج چیز است‌ : 1 ـ خواندن پنجاه و یک رکعت نماز (17 رکعت نماز واجب + 11 نماز شب + 23نوافل‌) 2 ـ زیارت اربعین 3 ـ انگشتری در دست راست 4 ـ وجود آثار سجده ‌بر پیشانی 5 ـ بلند خواندن بسم الله در نماز .

---

---

علاوه بر این ، امام صادق علیه‌ السلام زیارت اربعین را به صفوان بن مهران جمال تعلیم داده است که در آن به بزرگداشت اربعین توضیح داده شده است .

اما درباره منشا اهمیت اربعین در منابع کهن شیعه ، باید گفت که به این روز از دو جهت توجه شده است . یکی از جهت بازگشت اسراء از شام به مدینه و دیگری به سبب زیارت قبر سیدالشهدا علیه‌ السلام توسط جابر بن عبدالله انصاری ، یکی از اصحاب برجسته رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم و امیرالمومنین علیه‌السلام .

شیخ مفید ، شیخ طوسی و علامه حلی در این باره می‌نویسند :

روز بیستم صفر روزی است که اهل‎بیت امام حسین علیه‌ السلام از شام به سوی مدینه بازگشتند . هم‌چنین در این روز ، جابر بن عبدالله انصاری ، صحابی رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم برای زیارت امام حسین علیه‌ السلام از مدینه به کربلا آمد و او اولین کسی بود که قبر امام حسین علیه‌ السلام را زیارت کرد .


قسمتی از مستند بسیار زیبا و تاثیرگذار " یا اهل العالم " مربوط به پیاده روی اربعین :---
پیشنهاد ویژه !!! برای دانلود این مستند به صورت کامل به این لینک مراجعه کنید
---
پ ، ن : هیچ رویداد تاریخی ای وجود ندارد که بعد از 1400 سال باز هم زنده و تاثیر گذار بر روی زندگیِ مردم و پیشآمدهای جهان باشد . گویا خداوند میخواهد باز هم همه ی بندگانش به کربلا بازگردند و تمام توجهِ مردم رو به سرزمین عشق معطوف کند . آن هایی که رفته اند کربلا می دانند که هیچ جایی به آرامش ، عشق و معنویت این سرزمین وجود ندارد و با حضور خود در این دیار به هر آنچه در زندگیِ شان نیاز دارند و جای خالی اش را احساس می کنند ، میرسند . واقعاً این خاک چه چیزهایی برای گفتن دارد ؟! چگونه ست که هر ساله این همه زائر عاشق با تحمل هر رنج و سختی ای خودشان را به حرم می رسانند و از حضرت عشق (علیه السلام) به خاطر حماسه ای که خلق و دفاعی که از انسانیت و اسلام کردند ، تشکر می کنند و خاک محضر ایشان را به تبرک بر می دارند . آری حسین (علیه السلام) تنها کسی ست که برای خدا ، حفظ دین خدا ، نجات عالم بشریت ، هدایت مردم و عشق به معبود هر آنچه در دستش داشت آورد و از هیچ چیزی دریغ نکرد حتی از کشته شدن پسر شش ماهه اش ، از ارباً اربا شدنِ جوانش ، از سیلی خوردن دختران و ناموسانش ، از به اسارت رفتن . . . . ( بماند بقیه اش ) !!!

حتماً به ادامه مطلب بروید 

تاریخ انتشار : شنبه 23 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (15)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


لجن پراکنیِ " جان کری " درباره مذاکرات ژنو و گزینه ی نظامی علیه ایران :

اگر ایران هر بخشی از این توافقنامه را نقض کند ، همه پیشرفت ها متوقف می شود و آمریکا می تواند به صورت نظامی پاسخ دهد . در صورتی که ایران به حمایت خود از نظام سوریه و حزب الله لبنان ادامه دهد ، تحریم ها کاهش نمی یابند . آمریکا با توافق هسته ای اولیه با ایران به امنیت بیشتری دست پیدا کرده است .
---

---
بعد از توافقنامه ی ژنو اگر موضع گیری های مقامات ظالم آمریکا و اسرائیل رو دنبال کرده باشید ، به این قضیه پی می برید که آمریکا از هیچ استقلال سیاسی ای برخوردار نیست و تنها باید حرف هایی را بزند و کارهایی بکند که باعث خوشنودیِ طفل نامشروع منطقه باشه و خارج از خواسته ی اونا نباشه . . . خیلی ها تصور می کنند که تنها مشکل مستکبرین جهان با جمهوری اسلامی ایران در مورد مسائل هسته ای هستش و اگه این قضیه حل بشه ، دیگه هیچ دشمنی ای با ایران ندارند .!!! این تصور یک خیال خام و اشتباهی هستش ، چون اساساً این دشمنان با ماهیت انقلاب اسلامی و هدف انقلاب که برقراریِ صلح و آرامش ، برادری و برابری و هدایت مردم جهان می باشد ، مشکل دارند . مگر اول انقلاب بحث هسته ای میان بود که این همه با ما دشمنی کردند ، جنگ های داخلی و خارجی راه انداختند ، بر ما فشار آوردند و تحریممان کردند .؟!؟! . . .
---
این ها مشکلشان بر سر اینه که ما یه ملت و کشوری هستیم که نمیخوایم به زیر سلطه ی این قدرت های پوشالی بریم و تنها مایل به اطاعت از خدا و اولیای خدا هستیم نه هیچ کس دیگه ای و شکر خدا داریم روز به روز هم پیشرفت می کنیم و امیدمان به آینده بیشتر می شود . به خاطر همین برای دشمنی کردن با ایران اسلامی به دنبال بهانه هستند و هر روز هم این بهانه ها تغییر میکنه ، روزی انرژی هسته ای و روز دیگر حقوق بشر و . . . این مطلب رو میشه در صحبت های اخیر یکی از مقامات آمریکایی دید که گفته بود : " اگه قضیه ی هسته ایِ ایران تعطیل و حل بشه ، بهانه ی بعدی برای فشار بر این ها حقوق بشر هست . . . !!! " جالبه بگیم : ما حقوق بشر رو نقض می کنیم یا شما که آثار جنایت ، آدم کشی و ظلمتان در سرتاسر دنیا دیده میشه و خط قرمز خودتون رو امنیت رژیم غاصب و جعلیِ اسرائیل قرار داده اید ؟!؟ . . . فقط باید بدانیم که این ها تا ما رو کاملاً از اعتقادات و آرمان هامون و از دشمنی با ظلم ، آدم کشی ، تبعیض ، صهیونیست و . . . منصرف نکنند دست بردار نیستند و برای این که به این هدف شوم خود (که نشدنی هم هست) دائماً به دنبال حیله ، نیرنگ و بهانه هستند و این حرف در قرآن هم آمده که : " . . . تا شما رو کامل از ایمان به خدا و اعتقاداتتون بر نگردونند ، دست از دشمنی با شما بر نمی دارند . . . "
---
---
رهبر معظم انقلاب نیز در برهه‌های مختلف از جمله ۱۲ آبان ماه سال جاری با اشاره به این مساله مهم ، فرموده اند :

« مسئله این است که دشمنى آمریکا با ملّت ایران و با جمهورى اسلامى اصلاً حول محور هسته‌اى نیست ؛ این خطا است اگر خیال کنیم که دعواى آمریکا با ما سرِ قضیّه‌ى هسته‌اى است ؛ نه ، قضیّه‌ى هسته‌اى بهانه است ؛ قبل از اینکه مسئله‌ى هسته‌اى مطرح باشد ، همین دشمنى‌ها ، همین مخالفت‌ها از اوّل انقلاب بود ؛ اگر یک روزى هم مسئله‌ى هسته‌اى حل شد - فرض کنید جمهورى اسلامى عقب‌نشینى کرد ؛ همان‌که آن‌ها می‌خواهند - خیال نکنید مسئله تمام خواهد شد ؛ نه ، ده بهانه‌ى دیگر را به‌تدریج پیش می‌کشند : چرا شما موشک دارید ؟ چرا هواپیماى بدون سرنشین دارید ؟ چرا با رژیم صهیونیستى بَدید ؟ چرا رژیم صهیونیستى را به رسمیّت نمى‌شناسید ؟ چرا از مقاومت در منطقه‌ى به قول خودشان خاورمیانه حمایت می‌کنید ؟ و چرا ؟ و چرا ؟ و چرا ؟ مسئله این نیست که این‌ها سرِ قضیّه‌ى هسته‌اى با جمهورى اسلامى اختلاف پیدا کرده باشند ؛ نه ، تحریم آمریکا از اوّل انقلاب شروع شد ... مسئله مسئله‌ى دیگرى است ؛ [مسئله این است که‌] ملّت ایران به خواسته‌هاى آمریکا نه گفت ، ملّت ایران گفت آمریکا علیه ما هیچ غلطى نمی‌تواند بکند . این‌ها با موجودیّت جمهورى اسلامى مخالفند ، با نفوذ و اقتدار جمهورى اسلامى مخالفند . »


تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (22)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام خمینی (ره) می فرمایند :
---

روضه سید الشهداء
برای حفظ مکتب سید الشهداء است . آن کسانی که می گویند روضه سیدالشهداء را نخوانید ، اصلا نمیفهمند مکتب سید الشهداء چه بوده و نمی دانند یعنی چه ، نمی دانند این گریه ها و این روضه ها حفظ کرده این مکتب را . الان ۱۴۰۰ سال است که با این منبرها با این روضه ها و با این مصیبت ها و با این سینه زنی ها ما را حفظ کرده اند … سید الشهدا را این گریه ها حفظ کرده است . مکتبش را ، این مصیبت ها و داد و قالها حفظ کرده ، این سینه زنی ها و این دستجات … اینها حفظ کرده … هیاهو می خواهد ، هر مکتبی هیاهو می خواهد ، باید پایش سینه بزنند ، هر مکتبی تا پایش سینه زن نباشد ، تا پایش گریه کن نباشد ، تا پایش توی سر و سینه زدن نباشد حفظ نمی شود … این گریه ها زنده نگه داشته مکتب سید الشهدا را ، این ذکر مصیبت ها زنده نگه داشته مکتب سید الشهدا را . ما باید برای یک شهیدی که از دستمان میرود علم (پرچم) به پا کنیم ، نوحه خوانی کنیم ، گریه کنیم ، فریاد کنیم … این یک متینگ و فریادی است برای احیاء (زنده نگاه داشتن) مکتب سید الشهدا … این روضه خوانی ها و مصیبت و گریه است که کشور شما را حفظ کرده … با این هیاهو ، با این گریه ، با این نوحه خوانی ، با این شعر خوانی ، با این نثر خوانی ما می خواهیم مکتب را حفظ کنیم ، چنانچه تا حالا هم حفظ شده است …
---

همین گریه ها نگه داشته ما را . گول این شیاطینی که می خواهند این حربه (سلاح) را از دست شما بگیرند ، گول اینها را نخورند جوانهای ما ، همین هاست که ما را حفظ کرده ، همین ها هست که مملکت ما را حفظ کرده . تکلیف آقایان است روضه بخوانند . تکلیف مردم است دسته های شکوهمند بیرون بیاورند ، دسته های سینه زن شکوهمند . البته از چیزهایی که بر خلاف مثلا چه هست از آنها پرهیز کنند ، اما دسته ها بیرون بیایند ، سینه بزنند ، هر کاری که می کردند بکنند …

برای دیدن باقی بیانات زیبای امام (ره) به این لینک بروید


---
 پ ، ن : دیگه خون آدم به جوش میاد بس که به هر شیوه و بهانه ای به عزاداری و نوکران امام حسین (علیه السلام) حرف میزنن و ایراد می گیرن . درسته جدیداً توی سبک های عزاداری ، شیوه های زننده و اشتباه زیاد شده ولی بعضی وقت ها می بینیم که از مجموعه هایی که مشکل ندارند یا کم اشکال دارند ، ایرادهای بزرگ گرفته میشه و طوری انتقاد میشه که انگار کلاً با سینه زنی و گریه برای ائمه (علیهم السلام) مشکل دارند . آخه کی گفته حروله کردن مشکل داره ؟ کی گفته عَلم کشی مشکل داره ؟ . . . به طبل گیر میدن ، به زنجیر زدن اشکال می گیرن و . . . به خدا قسم با همین کارها و حفظ شعائر مذهبی و دینی طبق نظر مراجع بزرگوار به خصوص امام خامنه ای میشه عالم رو از ظلم و جور نجات داد و همه رو با امام حسین آشنا کرد . همین عزاداری ها بوده که تا الان دین اسلام ، محفوظ مانده . انتقاد کردن خیلی خوبه ؛ بنده هم از منتقدین مداحان و هیات ها هستم ، ولی باید حواسمون باشه که از سر علاقه ها یا خواسته های خودمون انتقاد نکنیم بلکه ملاک خود رو دین ، روایات و استفتائات مراجع تقلید قرار بدیم تا ان شا الله بتونیم موثر باشیم . لذا از تمام دوستان خودم خواهش می کنم که با شرکت در هیات ها و دسته های سینه زنی و زنجیر زنی به این نهضت رونق بدهند و تا میتونن افراد مختلف رو به این راه جذب کنن تا بعضی ها بچشند که " مستی با ذکر اهل بیت بهتر و ماندگارتره یا با مشروبات الکلی " یا " سینه زنی و حروله برای ارباب قشنگ تر و باهیجان تره یا هر کاری که امروزه در جهان برای تخلیه انرژی انجام میدن ؟! " . . . به قول استادم ، آقای پناهیان ، با امام حسین (علیه السلام) و بچه های بزرگوارشون و . . . میشه عالم رو گرفت و همه رو به اسلام دعوت کرد . تو رو به خدا روی این قضیه فکر کنید .
---
---
در آخر هم پیشنهاد می کنم که حتماً کلیپ صوتیِ زیر که مربوط به بیانات استاد پناهیان در مورد عزاداری و محرم هستش و در آن توصیه های مهمی رو به ما گوشزد می کنن رو دانلود و با دقت گوش دهید . فوق العاده مهم هست این صحبت ها . لطفاً از دست ندهید . . . اگه دغدغه ای برای بهبود دستگاه امام حسین دارید بسم الله . . .
---


لینک دانلود کلیپ ( خواهشاً از دست ندهید )

به ادامه مطلب بروید

تاریخ انتشار : سه‌شنبه 19 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (26)
نوشته شده توسط : سرباز ولایتبا مشاهده ی تاریخ صدر اسلام در می یابیم که پیامبر (صلوات الله علیه) در اوایل بعثت پر برکت خویش اصلاً کسی رو دعوت به دین اسلام نمی کردند . که حتی در برخی از نقل ها هست که در دوران دعوت پنهانی کسی به غیر از حضرت خدیجه (سلام الله علیها) و علی (علیه السلام) به پیامبر (صلوات الله علیه) ایمان نیاوردند . . .


به نظرتون دلیلِ اینکه پیامبر در ابتدای رسالت خودشون دعوت نمی کردند ، چه بود ؟ شاید الان جواب های مختلفی در ذهنتون بیاد که ممکنه صحیح هم باشه ولی بنده در این پست میخوام ، از یک جهت خاص به این قضیه نگاه کنیم .


یک سری از مردم هستند که فطرت و سرشت پاک و حق جوی خود رو حفظ و تقویت کرده اند و در مقابل حق از خود مقاومت نشون نمیدن و بدون هیچ اصطکاکی حق رو می پذیرند ، پای آن استوار می مانند و هیچ وقت به آن شک نمی کنند ؛ همانند امیرالمومنین علی (علیه السلام) که فرمودند : من به صورت تنهایی و سریع به پیامبر ایمان آوردم ، نسبت به ایشان و دعوتشان یقین پیدا کردم ، هیچ وقت شک نکردم و اطاعت هم کردم .  ولی گروهی دیگر هستند که در آنها مرض ها ، گناهان مختلف باعث تضعیف فطرت پاکشون شده و در مقابل حقیقت از خودشون مقاومت نشون میدن ، که در نتیجه یا حق رو قبول نمی کنند ، یا دیر و سخت قبول می کنند ، یا از همان اول به دنبال غرایض شخصی و امتیازات هستن و یا اگه ظاهراً قبول کردند ، به کوچکترین شبهه ای که میرسند به زیر اعتقاداتشون میزنند و یا دائماً شک می کنند . . . مثلاً در بازگشت از یه جنگی پیامبر شترشون رو گم کردند و منافقان یا به ظاهر ایمان آورندگان می گفتند : نگاه کن ! شترش رو گم کرده بعد میخواد راه آسمان ها و زمین رو به ما نشون بده !!! و سریع به اصل قضیه شک می کردند . . .


از این جهت میتوان سوال بالا رو بررسی کرد و گفت : علت کار پیامبر این بوده که " کسانی که بدون دعوت ، بدون دلیل خواستنِ زیاد ، بدون مقاومت ، بدون بهانه تراشی و . . .  حق را می پذیرند و ایمان می آورند ، بیایند و السابقون السابقون شوند . در تاریخ حول این قضیه ابهاماتی وجود داره ، چون که در زمان های بعد " سریع و نخست ایمان آوردن به دین و پیامبر " یک امتیاز خاصی شد ، خیلی ها اسم خود را جزء این افراد قرار دادند تا از امتیازات برخوردار شوند .


پس می توان نتیجه گرفت که دو موضوع وجود دارد : - ایمان آوردن    - یاقی ماندن بر سر ایمان ، شک نکردن ، ایستادنتوی همین انقلاب اسلامیِ خودمون هم بودند کسانی که جوگیرانه اول اومدن توی کار ، شعارهای انقلاب رو سر میدادن ، جلوی منکرات رگ غیرتشون باد میکرد ، افراط های زننده ای در جامعه و بین مردم داشتن ، از ولایت فقیه دفاع می کردند ، دم از ولایت مداری و انقلابی گری می زدند و . . . ولی با گذشت زمان و آزمایش شدن در فتنه ها ، حوادث ، سختی ها و . . . دائماً با بهانه های مختلف از قطار سعادت انقلاب اسلامی پیاده شدند و انگار که هر چند وقت یه بار یه کیسه ای به تن انقلاب میکشن و چرک ها برداشته میشه . توی این چرک ها ، آخوندها ، علما ، سادات ، یاران امام (ره) ، دانشجویان ، طلبه ها و روشنفکرانی بودند و هستند و خواهند بود . به فرموده ی امام خامنه ای : بصیرت یعنی اینکه بدانیم ؛ شمری که در جنگ صفین جانباز شد و تا مرز شهادت رفت ، در کربلا سر از تن امام حسین (علیه السلام) جدا کرد و به قول امام خمینی (ره) : " ملاک حالِ کنونیِ افراد است " . هر چی زمان میگذره و به آخرالزمان نزدیک میشیم ، ایمان آوردن آسان ولی پایبندی به ایمان سخت تر میشه . !!!


پ ، ن : روز دانشجو رو بر تمام دانشجویان با بصیرت تبریک عرض می کنم .

یه عده سوال می کنن که " آقا چطوری میشه که اول طرف ایمان میاره و انقلابی میشه ولی بعد یه مدتی و سر یه امتحان الهی چپ میکنه و از دور خارج میشه ؟! " باید در جواب گفت که " این ها از اون اول هم درست و حسابی ایمان نیاوردن ، شک می کردن ، در دلشون مریضی های خاصی داشتند نظیر حسادت ، جوگیرانه ایمان آوردن ، دیدن سود و منفعتشون به اینه که الان به ظاهر ایمان بیارن و بعد که یه مشکلی پیش اومد از حرف های خودشون برگشتن و . . . از این نمونه ها هم در تاریخ زیاده و هم در این دوران انقلاب خودمون که یه عده تا دیدن رهبر تنها شده و وضع خرابه یا ساکت شدن و حرفی نزدن مثل ساکتین فتنه 88 ، یا اومدن وسط کار و اغتشاش و لیدری کردن مثل خواص بی خواصِ 88 و . . . خیلی ها همین الان هم روزانه دارن از حرف ها و اعتقادات قبلیشون برمیگردن و راهشون رو عوض می کنند و در روایات هم داریم که " در آخرالزمان ، مردم صبح با ایمان از خانه ی خود خارج میشن ولی به شب نرسیده کافر میشوند و ایمان خود را از دست می دهند . " خدا عاقبت هممون رو ختم به خیر بکنه ان شا الله . . .


تاریخ انتشار : یکشنبه 17 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (23)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام خمینی (ره) :
ما تکلیف داریم آقا ! این طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان - سلام الله علیه - هستیم پس دیگر بنشینیم تو خانه هایمان ، تسبیح را دست بگیریم و بگوییم « عجل علی فرجه » . عجّل ، با کار شما باید تعجیل بشود ، شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او . و فراهم کردن اینکه مسلمین را با هم مجتمع کنید (وحدت بین شیعه و سنی و . . . ) . همه با هم بشوید . ان شا الله ظهور می کند ایشان .آیا وقتش نشده که مهدی عج رو بشناسیم ؟!
مگه غیرِ اینه که معصوم (علیه السلام) می فرمایند : " هر که امام زمانِ خود را نشناسد و بمیرد ، به مرگ جاهلی مرده است . " ؟!
مگه ما شیعه و محبّ اهل بیت
(علیهم السلام) نیستیم ؟!
شیعه یعنی چی ؟ یعنی پیرو ، یعنی مطیع فرمان ولی و . . .
تا کی میخوایم دست روی دست بزاریم و کاری برای حضرت صاحب الزمان عج نکنیم ؟!
به نظرتون ما منتظر آقا هستیم ؟! یا ایشان منتظر برگشتن ، توبه ، کار کردن ، زمینه سازیِ ما و . . . هستن ؟!

خدا بیامرزه عالِم بزرگوار ، حضرت آیت الله بهجت (ره) ، رو که می فرمودند :
" آیا درست است که ما راحت بنشینیم و نظاره گر باشیم و برادران و خواهران ایمانی ما در دست ظالمان گرفتار باشند ؟! . . . آیا می شود رئیس و مولای ما حضرت ولی عصر (عج) محزون باشد و ما خوشحال باشیم ؟!
تنها پیدا کردن و دیدن حضرت مهم نیست . . . هر کدام در فکر حوائج شخصی خود هستیم ، و به فکر آن حضرت - که نفعش به همه بر می گردد و از اهمّ ضروریات است - نیستیم ! "

پ ، ن :
اصلاً یه جورایی نبودن آقا ( به چشم ما اهل گناه ) و ظهور نکردن ایشان برای خیلی از ماها عادی شده و انگار نه انگار که این همه زمان گذشته ولی هنوز هم که هنوزه شرایط برای ظهور ارباب و مولامون فراهم نشده . امام زمان در کجای زندگیِ ماها هست ؟! جزء ضروریاته ؟! پس چرا احساس نیاز نمی کنیم ؟! احساس نیازهامون هم اکثراً بر سر مسائل شخصی ست که از خودخواهی نشئت می گیره .
به نظرتون وقتش نشده تا دیگه سربارِ آقا نباشیم و هر کدوممون در حد توان واسه ظهور کاری کنیم ؟! به خدا قسم آقا به فکر هممون هست واسه همه ی ما دعا ، گریه و طلب مغفرت میکنه .!!! اصلاً هیچ میدونستید که امامان معصوم ما با بیمار شدن شیعیان و محبین ، خودشون بیمار میشن ( در روایات دیدم ) ؟! خب معلومه وقتی بچه ، گریه زاری و بیتابی نکنه مادر بهش شیر نمیده . . . ما هم همینطوری هستیم و تا وقتی احساس نیاز نکنیم ظهور اتفاق نمی افته .!!!

درد دل :

معلومه وقتی یه سری تندرو با خودخواهی و خودبینیِ تمام میان و به اعتقادات اهل تسنن بی احترامی می کنن یا با قمه زنی و . . . باعث وهن مذهب میشن ، نه تنها به ظهور کمک نمی کنن ، بلکه باعث درد قلب آقا میشن ، چون هر کاری که ما می کنیم در دنیا پیامد داره و باعث کشت و کشتار شیعه و سنی و تفرقه بین این دو گروه برادر میشه و فقط استکبار جهانی و دشمنان امام زمان عج به خصوص اسرائیل نامشروع از این قضیه استفاده می کنه و باعث خوشحالی اونا میشه . باز هم یک سری بی بصیرت پیدا بشن و بگن که قمه زنی جزء اصل و رکن عزاداری هست و باید خون خود را به تمام اهل جهان نشون بدیم . . . به نظرتون این کارها برای امام زمان عج یار جذب میکنه یا دفع میکنه ؟! . . . باعث آبرو میشه یا باعث بی آبرویی تشیع و اسلام ؟! به نظرتون چرا رسانه های اسرائیل و آمریکا و دیگر دشمنان اسلام نظیر بی بی سی ، صدای آمریکا و . . . هیچ اعتراض و عکس العمل منفی ای در مقابل قمه زنی نشون نمیدن و حتی از این کار خوشحال هم میشن و در بی بی سی فارسی به تبلیغ این کار هم می پردازند ؟! . . . چرا . . . ؟! 

کمی ربط دار :

تاریخ انتشار : جمعه 15 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (26)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


امام صادق (علیه السلام) :

هر که از ترس تهیدستی ازدواج نکند ، به خدای متعال گمان بد برده است . خدای متعال می فرماید : « اگر تهیدست باشد خداوند از فضل خود توانگرشان می سازد » .

(نور الثقلین . ج3 . ص597)در این زمانه وقتی برخی از افراد رو به ازدواج کردن تشویق و یا از آمادگی و نیاز خود به این عمل با خبر می کنید ، با نگاهی متعجب یا تمسخر آمیز مواجه می شوید و به شما می گویند که : " آخه چی داری ؟ خونه داری ؟ ماشین داری ؟ ماهی 2 میلیون حقوق داری ؟ آخه تو میدونی چقدر خرج و مخارج سنگینه ؟ میخوای خودتو بدبخت و آواره کنی ؟ سربازی رفتی ؟ درستو خوندی ؟ و . . . " این طرز تفکر و مشاوره های اشتباه گروهی از مردم باعث شده که جوانان از ازدواج که امری خدایی و پسندیده هست یک غول بیچاره کننده واسه خودشون بسازند و با دید یک امر نشدنی و سخت به اون نگاه کنند . و همین ها باعث شده که جوانان رو بیارن به روابط نامشروع ، سبک زندگی غربی ، دیر ازدواج کردن و معضلات اخلاقی که بیشترین تاثیر این ها رو داریم در پیر شدن جمعیت ، بالا رفتن سن ازدواج ، ابتذال در جامعه و . . . می بینیم . جالبه تقریباً همه ی اونایی که اینطوری مشورت میدن یا خودشون اینگونه عمل می کنن ، ادعای مسلمونی و شیعه بودن هم دارند ولی در عمل بویی از این معنویت و پیروی از اسلام و اهل بیت (علیهم السلام) نبردن . چون وقتی روایات و آیات مربوط به ازدواج و تولید مثل رو نگاه می کنیم ، دقیقاً به این موضوع پی می بریم که اصلاً تفکرات ، عقاید و اعمال و رفتارمون با دین نمیخوره و کم کم داریم به جامعه ی غربی نزدیک میشیم که محصولی نداره جز نابودیِ خانواده و از بین رفتن معنویات و اخلاقیات در جامعه .  پس نتیجه می گیریم که : هم در آیات قرآن ، هم در روایات معصومین (علیهم السلام) و هم در بیانات مقام معظم رهبری به لزوم ازدواج به موقع جوانان سفارش شده است . نباید از ازدواج و بحث های اقتصادیِ آن بترسیم . درسته یه سری رسوم اشتباه و غلطی بین مردم جا افته نظیر : مهریه سنگین ، مراسم مجلل و تجمل گرایانه و مسائل از این قبیل ولی مطمئن باشید که اگه بر اساس موازین و دستورات دینی و قرآنی عمل کنید نه تنها این قضیه براتون تلخ و سخت نیست بلکه از شیرین ترین اتفاق های عمرتون میشه . باید خانواده های دو طرف از انتظارات خود کم کنند و فقط به فکر خوشبختی بچه های خود باشند نه به فکر پُز دادن جلوی مردم و چشم و هم چشمی . . . واقعاً برای ملتی که افتخارش نوکری و تبعیت از ائمه اطهار هست ، بد و تاسف باره که اینقد در قضیه ازدواج کوتاهی کنند و هیچ اعتنایی به احادیث و روایات در این باره نکنند . تعدادی از این احادیث عبارتند از ( با دقت بخوانید ) :


پیامبر اکرم (صل الله علیه و آله) :


وقتی کسی که به خواستگاری می آید و اخلاق و دین اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید ، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد .
(نهج الفصاحه ، ح247)


ای جوان زود ازدواج کن و از زنا بپر هیز زیرا که زنا ریشه های ایمان را از دلت می برد .
(مکارم الاخلاق . ص96)


بهترین ازدواج ها آن است که آسان تر انجام گیرد .
 (نهج الفصاحه ، ح248)


ازدواج سنت من است پس هر که از سنت من روی بر گرداند از من نیست .
(بحار الانوار . ج103ص220)


زن بگیرید ؛ زیرا که ازدواج کردن روزی شما را بیشتر می کند .
(بحار الانوار . ج103ص217)


نباید حسن صورت زن را بر حسن دین داری او برگزینید .
(کنز العمال . ح44590)


و . . .


این کلیپ از استاد پناهیان رو حتماً ببینید ( محشره !!! )


تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (18)
نوشته شده توسط : سرباز ولایت


خواهری بود غمخوار اهل بِیتش . تا آخرین روز عمرش هم پای دین خدا ایستاد ، با تمام بلاها و مشکلاتی که دید خم به ابرو نیاورد و مقاومت و کم نیاوردن در برابر دشمن رو به ما شیعیان آموخت . گویا رنج ، سختی و نگرانی برای زینب (سلام الله علیها) هیچ وقت تمامی نداره و این بانوی بزرگوار باید دائماً در مصائب باشند و به قول یه اهل دلی این خمپاره هایی که به حرم حضرت زینب و حوالی آن برخورد کرد میخواسته به حرم بی بی رقیه (سلام الله علیها) بخوره ولی مثل کربلا ، شام و کوفه باز هم عمه فدایی و سپر شد تا ضربه ای به امانتِ امام حسین (علیه السلام) وارد نشه .


این روزها که همه درگیر توافقات ، مسائل اقتصادی ، تخریب دولت قبلی ، دندون تیز کردن برای آرمان های انقلاب ، تنها گذاشتن امام خامنه ای و امام زمان عج و . . . هستن ، آدم یاد غربت مردم سوریه می افته که همچون مردم مظلوم فلسطین چطور گیر یه سری آدم حروم زاده افتادن و هیچ کس تو دنیا به فکر این انسان ها نیست . ولی ما بچه هیئتی ها و امام حسینی های ایران اسلامی به این وهابی های کثیف و وحشی که همان صهیونیستهای اسرائیلی هستن فقط با ظاهری متفاوت اعلام می کنیم که " ما تنها گوش به فرمان امام و رهبرمان ، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله) ، هستیم و اگه روزی فرمان جهاد صادر کنن ، عالم رو برای وهابی ها ، اسرائیلی ها و دیگر مستکبرین جهان ، جهنم می کنیم و کاری می کنیم تا دیگه به سر یه سری ترسوی نامرد نخوره که بخوان حرم عمه جان ما رو تخریب کنن . . . ما بر عکس برخی از مسئولین سازش کار و منافق صفت کشورمون که نون سابقه ی خودشون رو می خورند ، ولایت مدار ، با بصیرت ، جان فداییِ رهبر و اهل بیت (علیهم السلام) ، عاشق شهادت هستیم که تاریخ هشت ساله ی دفاع مقدس ِما این حقیقت رو نشون میده !!! "


ما پیرو و شیعه ی همان امام حسین و حضرت زینب ای هستیم که هیچ گاه حاضر نشدند از دشمن امان نامه قبول کنند و با گفتار و رفتارشون هر لحظه بر خواری دشمنان زیاده می کردند و در برابر تمام تحریم ها ، کشتار ها ، سختی ها و . . . تنها گفتند " چیزی جز زیبایی ندیدیم " . حال با این که از آن زمان دور هستیم و نتوانستیم در رکاب عاشوراییان شمشیر بزنیم ولی اعتقاد راسخی به کل یوم عاشورا داریم و همین الان رو هم برای خود عاشورا می دانیم و منتظر دستور ولی امرِ خودمون هستیم تا با شعار " لبیک یا حسین " به عرصه ی جهاد وارد بشیم و جلوی تمام ظلم ها ، زورگویی ها و مظلوم کُشی های دنیا رو بگیریم و راه نفس کشیدن دشمنان بشریت و مستکبرین جهان رو ببندیم .  پ ، ن : به خدا دلم داره آتیش می گیره از دست این وهابی ها و اسرائیلی ها و استکبار . با وجود این همه دشمن خارجی و این همه درد و غصه یه دفعه یکی مثل آقای بوق میاد میگه : " مردم فلسطین مظلوم هستن ولی نباید ظلم هیتلر را توجیه کنیم ! " یا یه جایی دیگه میگه " مردم سوریه خیلی در رنج هستن ، از یه طرف درگیر وهابی ها و تکفیری ها و از طرف دیگه هم دولتشون از سلاح شیمیایی استفاده می کنه و . . . " به خدا قسم ، من تو عاقل بودن این بشر شک دارم . معلوم نیست کدوم وریه ؟!؟ البته معلومه . عاقبت هر کسی که از ولایت جدا بشه و واسه خودش نظر جداگانه ای داشته باشه چیزی جز هلاکت نیست . شاید به فکر خیلی ها خورده باشه که باید بریم سوریه بجنگیم و . . . ولی ما باید گوش به فرمان رهبرمون باشیم و نه از ایشان عقب بمانیم و نه جلو بزنیم بلکه باید پا بر روی جا پای ایشان بزاریم تا ان شا الله یه روزی به فرمان آقا با این تکفیری ها و اسرائیلی ها وارد جنگ بشیم و انتقام خون مظلومان لبنان ، ایران ، فلسطین و سوریه رو ازشون بگیریم . این ایام وظیفه ی ما افزایش علم و بصیرت ، دنبال کردن اخبار جهان و منطقه ، سیر در تاریخ ، گوش به فرمانیِ امام خامنه ای ، ورزش ، تهذیب ، دیدن و شناختن دشمن ، تهدید کردن و ترساندن دشمن هست که باید به این رسالات خود به نحو احسنت عمل کنیم تا ان شا الله مورد قبول واقع بشه . "" پیروزی از آنِ ماست ""


 تاریخ انتشار : دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 | نظرات (21)
 

 


 
وصیت شهدا
تماس با ما
عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
نوبت شما
شبکه وبلاگی استان کردستان
معبر سایبری فندرسک درصف انتظار لوگوی عصر ظهور طلایه داران ظهور  نقطه ی وصل سایت شهید حاج احمد کاظمی پایگاه اینترنتی حامیان ولایت سیّد علی ردپاکلیپ حسینی ها   مقر افسران جنگ سایبری  سربداران پرواز جوان فریاد مهتاب سمت مهدی (عج) ? پاتوق منتظران پایگاه اینترنتی مقتدر مظلوم ثامن تم تصویردل پایگاه فرهنگی مذهبی ما همه رهسپاریم مشت پولادین بسیجی بی پلاک  به سوی ظهور kale feri سرداران گمنام مخلوقات ذهنی یک جوجه وبلاگ نویس چشم انداز ایران - سال 1404 آخرالزمان انتظار مهدویت گذر از افلاک همسنگری بوی سیب جنگ و زن عطر کربلا پایگاه مذهبی بشیران سرباز آخر بصیرتی ها اشعار اهل بیت (ع) طلعت آدینه زینت یار عصر ظهور مولا مهدی گل یاس چفیه های بهشتی سرباز صفر مدح عشق طرح باتو حرف می زند بیرق عشق پایگاه اطلاع رسانی کاشف دایرکتوری افسران ارزشی یاران یار شبهه کلیپ پایگاه سایبری منجی صلح تیم سایبری پلارک پیدای پنهان لوگوی شهدای شهر چلیچه پایگاه اندیشه ندبه لوگوی ما کبوتران حریم ولایت امام مهدی (عج) ظهور امام زمان آفتاب ولایت حلقه شهید همت جنگ ما مجاهدین مهدی موعود(عج) لحظه ی ظهور معبر سایبری ساوه حباب یخی
   
امام زمان می آید انجام می دهد ، یعنی چه ؟! امروز تکلیف شما چیست ؟ شما امروز باید چه بکنی ؟ شما باید زمینه را آماده کنی ، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه ی آماده ، اقدام فرماید . از صفر که نمی شود شروع کرد ! جامعه ای می تواند پذیرای مهدی موعود باشد که در آن آمادگی و قابلیت باشد ، و الا مثل انبیاء و اولیای طول تاریخ می شود . . . پس می شود زمینه ها را فراهم کرد . وقتی چنین زمینه هایی ان شا الله گسترش پیدا کند ، زمینه ی ظهور حضرت بقیه الله نیز پدید می آید و مساله ی مهدویت این آرزوی دیرین بشر و مسلمین تحقق می یابد . امام خامنه ای ( حفظه الله)